پس از انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در ترکیه اوضاع در برخی از مناطق این کشور ناآرام اعلام شد.

پس از انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در ترکیه اوضاع در برخی از مناطق این کشور ناآرام اعلام شد.


پس از اعلام اولیه نتایج انتخابات پارلمانی ترکیه که به پیروزی مطلق حزب عدالت و توسعه انجامید اوضاع در برخی از مناطق این کشور ناآرام است .

برپایه این گزارش، همچون پیش از انتخابات درگیری میان اعضای پ ک ک و ارتش ترکیه و عملیات حفرخندق توسط اعضای پ ک ک در کوچه ها و خیابان های برخی از مناطق ادامه یافت .

در شهرستان «سیلوان» استان دیاربکر واقع در جنوب شرق ترکیه درگیری میان اعضای پ ک ک و نیروهای پلیس منجر به اعلان منع آمد و شد در سه محله این شهرستان شد .

نیروهای مبارزه با تروریسم ترکیه صبح امروز در عملیاتی همزمان، در استان «ازمیر» واقع در غرب این کشور 35 تن را به اتهام همکاری با دولت موازی( به رهبری فتح الله گولن) بازداشت کردند که بنا برخبرهای دریافتی، همگی آنان در ادارات و سازمان های دولتی و اداره شهربانی، صاحب پست های رده بالایی هستند .

گزارشهای دریافتی حاکی از آن است: حزب کردی دمکراتیک خلق ها درخصوص نتیجه انتخابات شهرستان های چندین استان از جمله مرسین ؛ آرداهان ؛ تونجلی به شورای عالی انتخابات اعتراض خواهد کرد .

افکار عمومی ترکیه پس از انتخابات روز یکشنبه به موضوع بازگشت ثبات به کشورشان با شک و تردید می نگرند و معتقدند اختلاف بین گرایش های سیاسی، منجر به تعمیق فضای چند قطبی و تبعات آن مانع از ایجاد آرامش و برقراری امنیت در کشور خواهد شد .