نیروهای ارتش عراق منطقه البوحیات درغرب استان الانبار را آزاد کردند و سرکرده داعش در این منطقه را نیز به هلاکت رساندند.

نیروهای ارتش عراق منطقه البوحیات درغرب استان الانبار را آزاد کردند و سرکرده داعش در این منطقه را نیز به هلاکت رساندند.


حدود 100 داعشی درعملیات نیروهای عراقی که به آزادسازی کامل منطقه کیلومتر هفت در غرب شهر الرمادی در استان الانبار عراق منجر می شد به هلاکت رسیدند.

ارتش عراق پس از چند ساعت عملیات گسترده در غرب الانبار توانست به همراه داوطلبان مردمی عراق و عشایر منطقه البوحیات این منطقه در شهرستان حدیثه است به تصرف درآورد و سرکرده گروه تروریستی داعش را در این منطقه به هلاکت برساند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی ارتش عراق نیز پیشروی های زیادی را در مناطق درگیری عکس جهت این منطقه به دست آوردند و توانستند پل البوفراج و مناطق البوذیاب و الجرایشی را در شمال الرمادی آزاد کنند . پیشروی نیروهای امنیتی به رغم وجود میادین مین گسترده در منطقه صورت گرفته است.

از سوی دیگر یک منبع نظامی رسمی از به هلاکت رسیدن 7 تروریست در کمین نیروهای عراقی در منطقه حصیبه الشرقیه واقع در شرق الرمادی، خبر داد.

فرماندهی عملیات بغداد نیز اعلام کرد در عملیات ویژه ای در منطقه الکرمه و حومه آن در شرق فلوجه 11 تروریست مسلح داعش به هلاکت رسیدند و 4 تروریست دیگر زخمی شدند و دو خودرو آنها منهدم شد.

از سوی دیگر در بغداد پایتخت بر اثر انفجار تروریستی در منطقه العبیدی و روستای سید عبدالله در شهرستان المحمودیه جنوب بغداد و منطقه شیخ حمد در شهرستان الطارمیه 5 شهروند عراقی کشته و 15 تن نیز زخمی شدند.

همچنین در بازرسی منقطه ای بین النحاله والنباعی شمال بغداد 80 بمب و مواد منفجره کشف و ضبط شد.

در تکریت نیز 7 تروریست مسلح داعش درمنطقه سد سامرا درجنوب تکریت به هلاکت رسیدند و 6 خودور آنان منهدم شد.


منطقه «سبعه کیلو» در حومه رمادی عراق آزاد شد

فرمانده پلیس استان الانبار گفت: درعملیات آزاد سازی این منطقه بیش از یکصد تروریست کشته یا زخمی شدند.

سرلشگر«هادی زریج»گفت:آزادسازی منطقه«سبعه کیلو» واقع درغرب رمادی توسط نیروهای مبارزه با تروریسم صورت گرفته است .

پیشتر، فرماندهی عملیات الانبار از حمله قریب الوقوع نیروها به مرکز رمادی مرکز الانبار خبر داده بود. رمادی در120 کیلومتری غرب بغداد واقع است . تروریست های داعشی در اردیبهشت ماه گذشته این منطقه را اشغال کرده بودند.

دولت عراق تلاش دارد با هماهنگی ارتش ، نیروهای داوطلب مردمی وقبایل سنی ، مناطق اشغال شده توسط داعش را به زودی آزاد کند.