پلیس فتای شاهرود فردی را به اتهام نشر اکاذیب و مسایل غیراخلاقی در گروههای مجازی شبکه های اجتماعی شناسایی و بازداشت کرد .

پلیس فتای شاهرود فردی را به اتهام نشر اکاذیب و مسایل غیراخلاقی در گروههای مجازی شبکه های اجتماعی شناسایی و بازداشت کرد .

فرمانده انتظامی شاهرود امروز در جمع خبرنگاران گفت : با رصد پلیس فتای شاهرود در گروه های مجازی مشخص شد ، فردی با نام مستعار quotation mark ادموند quotation mark 23 گروه ضد فرهنگی در نرم افزار لاین و واتس آپ را راه اندازی کرده و در این گروه ها ضمن نشر اکاذیب و مسایل غیراخلاقی ، اطلاعات شخصی اعضای گروه را نیز کسب می کند .
سرهنگ غلامرضا کاظم زاده افزود : در ادامه تحقیقات مشخص شد ، این فرد جوانی 27 ساله است که خود را پیرو دین مسیحیت معرفی و 300 نفر را در 23 گروه در لاین و واتس اپ ساماندهی کرده بود .
به گفته وی ، پلیس فتا چند روز پیش این جوان را که اهل و ساکن شاهرود است در حوالی شهر بازداشت و در خودروی وی تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی حاوی اطلاعات اعضای گروه و سایر اطلاعات مجرمانه کشف کرد .
سرهنگ کاظم زاده با بیان اینکه مجرم در اعترافات خود سوء استفاده از اطلاعات شخصی افراد را هدف خود از تشکیل این گروه ها عنوان کرده افزود : متهم در شهرهای تهران، مشهد، گلستان و سمنان دارای سوابق متعدد کیفری است .
فرمانده انتظامی شاهرود توصیه کرد : کاربران در فضای مجازی به افراد ناشناس اعتماد نکنند و در صورت مشاهده اقدامات مشکوک و غیرقانونی ، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.