رئیس‌جمهور آمریکا در اولین دیدارش با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که اختلاف ما در این زمینه از کسی پنهان نیست.

رئیس‌جمهور آمریکا در اولین دیدارش با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که اختلاف ما در این زمینه از کسی پنهان نیست.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در واشنگتن دیدار کردند که اولین بار پس از حصول توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در ژوئیه سال جاری محسوب می‌شود.

اوباما دراین دیدار اذعان کرد که از هیچ کس پنهان نبود، دو طرف درخصوص چگونگی مواجهه با توافق هسته‌ای با یکدیگر اختلاف دارند. اما اکنون هر دو می‌خواهیم که این اختلاف علنی را پشت سر بگذاریم و روی همکاری‌های مشترک، شامل یک قرارداد نظامی که بیش از 30 میلیارد دلار ارزش دارد تمرکز کنیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اما با احتیاط از کنار این مساله عبور و از هر گونه اظهارنظری درباره‌ توافق هسته‌ای و ایران خودداری کرد.

وی یکی از منتقدان سرسخت توافق هسته‌ای بود و تلاش‌های وی برای جلوگیری از اجرای این توافق موجب بروز اختلافاتی میان واشنگتن و تل آویو شد و روابط دو طرف را به پایین‌ترین حد خود کشاند.

نتانیاهو پس از این دیدار گفت ما دارای منافع مشترک در جلوگیری از نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران هستیم.

رئیس‌جمهور آمریکا که تلاش می‌کرد در این دیدار اختلاف بر سر توافق هسته‌ای را کم اهمیت جلوه دهد، این اختلاف را اندک توصیف کرد و افزود: اما ما هیچ اختلاف نظری در خصوص لزوم جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نداریم.

وی با تکیه بر ادعاهای بی اساس غرب و آمریکا علیه برنامه هسته‌ای کشورمان و سیاست‌های ایران در منطقه خاورمیانه گفت که دو طرف همچنین اختلاف نظری درباره‌ آنچه که واشنگتن فعالیت‌های بی ثبات کننده ایران می‌خواند، ندارند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید پس از دیدار اوباما و نتانیاهو گفت که این ملاقات نشان داد رهبران آمریکا و اسراییل می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند.