جنگنده های سعودی و آمریکایی اماکن مسکونی در صنعاء حمله کرده دهها زن و کودک را کشته یا زخمی کردند.

جنگنده های سعودی و آمریکایی اماکن مسکونی در صنعاء حمله کرده دهها زن و کودک را کشته یا زخمی کردند.

به گزارش منابع میدانی در یمن در پی این حملات پدافند ضد هوایی نیروهای مردمی به آنان پاسخ دادند.
- سایر اطلاعات میدانی یمن به شرح زیر است :شلیک 100 موشک و خمپاره به مناطق الحصامه و المنزاله و الکمپ و بیست و هفت موشک به منطقه رازه در ساعت پانزده امروز
- شکستن دیوار صوتی منطقه مران استان صعده توسط جنگنده های سعودی در ساعت هشت و سی دقیقه صبح امروز
-حمله جنگنده های سعودی- آمریکایی به شهر صعده و پنج حمله به شمال شهر و تداوم پرواز آنها در ساعت بیست و چهار دیشب
- شانزده حمله هوایی جنگنده های سعودی به منطقه مران تا ساعت هشت صبح.
-چهار حمله جنگنده های سعودی به شهر زنجبار استان لحج در ساعت یک بامداد
-حمله جنگنده های سعودی- آمریکایی به دار سعد عدن در ساعت یک بامداد
چهار حمله جنگنده های سعودی - آمریکایی به فرودگاه شبوه استان جوف و تخریب باند آن در ساعت بیست و سی دقیقه شب گذشته
- در ساعت هفت و سی دقیقه صبح امروز جنگنده های سعودی- آمریکایی روستای سواده در استان اب را با چهار بمب هدف قرار دادند .
-در ساعت چهار صبح امروز قبایل یمنی موفق به هدف قرار دادن یک بالگرد آپاچی سعودی نزدیک یکی از فرمانداری استان صعده شدند و دو خلبان سعودی آن را دستگیر کردند.
-یک منبع در جبهه های جنگ بر سقوط شهر احد، المسارحه در منطقه جازان سعودی به دست افراد قبایل یمنی بعد از سه ساعت درگیری شدید خبر داد. در این درگیری ها، سی و نه نفر از افراد گردان چهارم گارد ملی کشته و یک سرهنگ کشته شد و یک دستگاه نفربر و هفده نفربر زرهی و انبارهای مهمات به غنیمت گرفته شد. لازم به ذکرست که این افراد اقدام به نصب پرچم یمن بر فراز ساختمان پلیس شهر نمودند.

اقدامات انصار الله:
-درگیری های شدید بین انصار الله و ارتش با عناصر القاعده و طرفداران عبدربه منصور هادی در تقاطع الشعیب و غول سبوته و منطقه الوبح در استان ضالع و کشته شدن یک نفر و زخمی شدن نه نفر از طرفداران عبدربه منصور هادی.
- منابع سیاسی یمنی گفتند:‌ائتلاف سعودی حامی مشروعیت در یمن در حال حاضر طرحی را برای ورود زمینی محدود به یمن تصویب کرده تا از سقوط شهرهای عدن وتعز به دست انصار الله جلوگیری کنند و منطقه مشرف بر باب المندب را تامین نمایند این نیروها که چند هفته در خارج از یمن آموزش دیده اند و در پادگانهای داخل هم در حال آموزش هستند آماده ورود به شهرهای تعز و عدن می باشند و از حمایت ناوهای مصری و سعودی برخوردارند. این منابع توضیح دادند که چند هزار نیرو از بندر مخا و عدن وارد می شوند و شهر عدن را برای اداره دولت تأمین می نمایند. ضمنا درخواست وزیر خارجه یمن از شورای امنیت جهت مداخله فوری زمینی پوششی قانونی برای این مداخله محسوب می گردد.