با توجه به حملات تروریستی جمعه شب پاریس ، سطح هشدار امنیتی در این کشور از دو به سه ، یعنی به بالاترین سطح خود افزایش یافته است.

دولت بلژیک شامگاه شنبه اعلام کرد: با توجه به حملات تروریستی جمعه شب پاریس ، سطح هشدار امنیتی در این کشور از دو به سه ، یعنی به بالاترین سطح خود افزایش یافته است.


در حالی که نتایج اولیه تحقیقات ، از وجود ارتباط میان طراحان حملات تروریستی پاریس و کشور بلژیک حکایت دارد ، فردریک کودرلیه Frédéric Cauderlier سخنگوی نخست وزیری بلژیک در پایان نشست شورای ملی امنیت این کشور در جمع خبرنگاران گفت: سطح هشدار امنیتی در بلژیک از دو به سه ، افزایش یافت و این بدان معناست که خطراتی جدی و قریب الوقوع کشور ما را تهدید می کند.

شارل میشل نخست وزیر بلژیک نیز در این زمینه گفت: در مورد بالا بردن سطح هشدار امنیتی در کشور ، ما حوادث و رویدادها را مورد به مورد بررسی و تحلیل می کنیم و بر اساس شرایط، اقدامات لازم از جمله اعزام نیروهای گشت زنی، کنترل بیشتر مرزها و دیگر اقدامات را اتخاذ خواهیم کرد.

پیش بینی شده است طی روزهای آینده حوادث بالقوه خطرناک زیادی در بلژیک به وقوع بپیوندد.

شورای ملی امنیت بلژیک همچنین از اتخاذ چهار تصمیم مهم دیگر خبر داد که عبارتند از : تقویت کنترل مرزهای زمینی این کشور با فرانسه، فرودگاه ها و ایستگاه ها ؛ درخواست از شهروندان بلژیک در مورد خودداری از رفتن به سفرهای غیرضروری به پاریس ؛ بالا بردن سطح هشیاری و امنیت در زمان برگزاری رویدادهای محلی و در نهایت، محافظت از منافع کشور فرانسه در بلژیک.