داعش از نخستین موضعی که هدف قرار گرفت و تخریب شد به عنوان مرکز فرماندهی، استخدام تکفیری و انبار سلاح و مهمات استفاده می کرد .

همزمان با ادامه عملیات موفق ارتش سوریه برضد تروریستها در مناطق مختلف این کشور ، فرانسه در اولین واکنش خود درپی حملات تروریستی در پاریس ،شهر رقه مقر داعش را به شدت بمباران کرد.


وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد: داعش از نخستین موضعی که هدف قرار گرفت و تخریب شد به عنوان مرکز فرماندهی، استخدام تکفیری و انبار سلاح و مهمات استفاده می کرد .

داعش اعلام کرد: حمله جنگنده های فرانسوی به مواضع این گروه هیچ تلفاتی در بر نداشته است. همچنین داعش مسئولیت حملات پاریس را به عهده گرفته است.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه با توصیف کردن حملات پاریس به عنوان اقدام جنگی، هشدار داده است کشورش در همه جبهه ها در داخل و خارج بی رحمانه علیه داعش اقدام خواهد کرد .

ارتش سوریه به پیشروی خود در محور مرج و مشخصا در مناطق نشابیه،ربلالیه و جسرین و اطراف فرودگاه مرج السطان در عمق جنوبی استان ریف دمشق ادامه می دهد.مواضع داعش در شهر مهین استان حمص هدف حملات توپخانه ای ارتش سوریه قرار گرفته است. همچنین ارتش سوریه پیشروی هایی در حومه شرقی حمص و استان درعا داشته است.

درگیری میان جبهه النصره و داعش در منطقه جولان سوریه تشدید شده است. دراین درگیری ها، سرکرده یک گروه وابسته به داعش کشته شد.

وزیر کشور سوریه بر ادامه عملیات نیروهای مسلح این کشور تا زمان آزادسازی همه مناطق از دست گروه های تروریستی تاکید کرد.

وی پس از آگاهی یافتن از جزئیات عملیات نظامی در منطقه شمال استان لاذقیه خاطر نشان کرد: نیروهای امنیت داخلی سوریه آمادگی دارند تا در هر زمان و مکانی در کنار نیروهای ارتش در نبردها بجنگند. ما امیدواریم بتوانیم همه سرزمین کشور را به ملت بازگردانیم و تروریست ها را به خارج مرزها به عقب برانیم و امنیت، ثبات و صلح در همه جای کشور برقرار شود.