دادستانی پاریس از شناسایی هویت عبدالحمید اباعود مغز متفکر حملات تروریستی پاریس ، خبر داد.

دادستانی پاریس از شناسایی هویت عبدالحمید اباعود مغز متفکر حملات تروریستی پاریس ، خبر داد.

جسد این فرد در میان اجساد کشته شدگان مرتبط با حملات تروریستی پیدا شده است.این افراد در حمله پلیس کشته شدند.
دادستان پاریس در بیانیه ای در این باره اعلام کرد : «هویت عبدالحمید اباعود رسما شناسایی شده است. وی در حمله (پلیس) کشته شده است».
اباعود یک ستیزه جوی بلژیکی و از سرکردگان داعش بود و گفته می شود وی در پس حملات تروریستی جمعه فرانسه قرار داشته است. هویت اباعود با بررسی اثر انگشت به جا مانده از جسد وی تشخیص داده شد.
در پی حمله پلیس به یک آپارتمان و درگیری هفت ساعته با ستیزه جویان ، دست کم جسد دو نفر پیدا شد.بنا بر اعلام دادستان یک جسد مربوط به زنی بود که خود را منفجر کرد و جسد دوم به حدی مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود که تشخیص هویت آن دشوار است.
مانوئل والس نخست وزیر فرانسه پنجشنبه از کشته شدن عبدالحمید اباعود افراطی بلژیکی و یکی از مغزهای متفکر حملات پاریس در یورش روز چهارشنبه نیروهای پلیس در سن دنی در حومه پاریس ،‌ابراز خرسندی کرد.
نخست وزیر فرانسه در برابر نمایندگان گفت :«‌اباعود ،‌مغز متفکر این حملات ، _ یکی از مغزهای متفکر این حملات زیرا باید بسیار محتاط بود و ما ازتهدیدها آگاه هستیم - در میان کشته شدگان است .»
وزیر کشور فرانسه گفت : تحقیقات درباره حملات تروریستی پاریس همچنان ادامه دارد.

«برنارد کازنوو» وزیر کشور فرانسه افزود: شخصی که در ماه آگوست در فرانسه بازداشت شد گفته است عبدالحمید اباعود مظنون نخست حملات پاریس ، وی را موظف به انجام عملیاتی شدید در فرانسه یا در هر کشور اروپایی کرده است.