همه امروز به این باور رسیده اند که سیاست های موجود در زمینه مبارزه با تروریسم اشتباه است

نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی در مجمع عمومی با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در فرانسه و چند کشور دیگر تاکید کرد: غرب اکنون هزینه اشتباهاتش در سوریه را می پردازد.


بشار جعفری افزود : همه امروز به این باور رسیده اند که سیاست های موجود در زمینه مبارزه با تروریسم اشتباه است، حتی این تفکر رواج یافته است که سیاست غرب در قبال مبارزه با تروریسم نیز عقیم و غیر واقعی است و فراگیر نیست.

وی گفت: امروز دیگر حمایت علنی ترکیه از تروریسم بر کسی پوشیده نیست، ما از مسئولان ترکیه خواستیم که نقش این کشور را در ارسال و انتقال تروریست ها و محموله های سلاح و مهمات به خاک سوریه تشریح کنند.

بشار جعفری گفت: حقیقت این است که سعودی ها و هم پیمانان آنان امروز برای مبارزه با تروریسم و حل بحران سوریه جدی نیستند.


نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد گفت: تروریسم به یک آفت جهانی تبدیل شده است و صلح و ثبات بین المللی را تهدید می کند.

جعفری افزود : درهای سوریه به روی اتباع سوری در خارج از کشور باز است. ده ها هزار تروریست از 60 کشور عضو سازمان ملل متحد به گروه های تروریستی در سوریه و عراق پیوسته اند.

وی اظهار داشت: من حمایت از تلاش های موجود با هدف حل سیاسی بحران سوریه از طریق گفتگوی سوری - سوری و بدون دخالت خارجی را خواستارم.


بشار جعفری گفت: تروریسم عامل اصلی و نخستین علت آوارگی و مهاجرت ملت این کشور است و به همین علت بررسی آن در اولویت قرار دارد.

وی افزود: آوارگان سوری تنها بیست درصد از موج مهاجران از منطقه خاورمیانه ( غرب آسیا ) به اروپا از طریق ترکیه را تشکیل می دهند. دولت سوریه از تعامل برخی از کشورها با آوارگان سوری متاسف است.

نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد اظهار داشت : رژیم ترکیه عامل اصلی درد و رنج مردم سوریه و باعث آواره شدن آنان است.