هیاهویی که اسرائیل درباره ایران به راه انداخته است ، بهترین استتار را برای اسرائیل فراهم کرده است.

پایگاه اینترنتی میدل ایست مانیتور در مطلبی به قلم رامونا وادی با عنوان «دورویی و فریبکاری آمریکا و اسرائیل بر سر توافق هسته ای با ایران» به بررسی سوءاستفاده تل آویو از توافق هسته ای علیه فلسطینیان پرداخت. رامونا وادی نوشت در حالیکه که آمریکا تلاشهای خود را برای حصول توافق نهایی با ایران افزایش می دهد در همان حال دنبال این است که اسرائیل را با وعده های بیشتر کمکهای نظامی به دولت نتانیاهو راضی نگه دارد تا در مسیر توافق نهایی خللی ایجاد نکند. به گزارش نشریه تایمز اسرائیل ، اسرائیل و آمریکا هم اکنون سرگرم مذاکرات مقدماتی درباره بسته ای جبرانی هستند که از جمله شامل افزایش تعداد جت های جنگنده اف سی و پنج است که آمریکا به اسرائیل می دهد. همچنین در چارچوب این بسته که به جبران توافق هسته ای با ایران به اسرائیل ارائه می شود، سکوهای بیشتر برای پرتاب موشک های سامانه گنبد آهنین ، مساعدت برای سامانه موشکی آرو 3 و خرید فناوری جمع آوری اطلاعات، پیش بینی شده است.

یکشنبه گذشته ، نتانیاهو اعلام کرد «هم ضروری است و هم امکان دارد که توافقی بهتر به دست آورد زیرا نمی توان اجازه داد تندروها چه در ایران و چه در یمن و چه در اورشلیم (بیت المقدس ) به اهداف خود برسند.»
نق زدنهای بی وقفه نتانیاهو در رابطه با ایران و ادعای توسعه تسلیحات هسته ای در ایران ، تا کنون به معنای میل شدید اسرائیل برای گرفتن مساعدتهای نظامی بیشتر از آمریکا بوده است. با چنین نگاهی می توان گفت توافق هسته ای با ایران می تواند به عنوان تلاشی تلقی شود که هدف آن حفظ پروژه استعماری اسرائیل در فلسطین است. یکی از خواسته های مضحک نتانیاهو که قبلا داشت این بود که می خواست در توافقنامه هسته ای ایران باید حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد، موضعی که ایران همیشه در سطح بین المللی رد کرده و در عمل نیز با حمایت مالی از جنبشهای مقاومت فلسطینی مخالفت خود را با این خواسته نشان داده است. بنابراین اسرائیل دنبال این است با تحمیل خواسته های خود بر توافق پیش رو موجودیت خود را به عنوان قدرتی استعماری حفظ کند. هر چند ثابت شده است تلاش اسرائیل برای کسب مشروعیت از جانب ایران صرفا مقدمه ای برای بحثهایی است که هم اکنون میان دولت استعماری اسرائیل و متحد امپریالیستی خود یعنی آمریکا جریان دارد. بنابراین آمریکا باید حق السکوت سنگینی به نتانیاهو پرداخت کند که نتیجه آن تقویت استعمار اسرائیل در سرزمینهای اشغالی است. در حالیکه مردم غزه به علت محاصره چند ساله و چندین جنگ ویرانگر اسرائیل به شدت تحت فشار و مضیقه هستند، نتانیاهو همچنان دنبال این است هر چه زودتر قتل عام دیگری را در این باریکه به راه اندازد که البته تا حدودی افزایش مساعدتهای نظامی آمریکا نتانیاهو را به این سمت حملات بیشتر سوق می دهد. گزارشهای مختلفی در رسانه های اسرائیلی درباره احتمال حمله مجدد اسرائیل به غزه پخش شده است. بنابراین در حالیکه ایران قطار سیاسی خود را با مهارت پیش می راند یعنی هم با آمریکا درباره توافق هسته ای مذاکره می کند و هم تعهدات خود را به مبارزه ضد استعماری فلسطینیان حفظ می کند، اسرائیل از مسئله دیپلماتیک دیگری برای گسترش دستاوردهای توسعه طلبانه خود بهره می برد که در نهایت در جهت مداخلات آمریکا در منطقه است.
آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران یک بار دیگر شروط توافقنامه هسته ای را بیان کرد و گفت ما قبلا گفته ایم که اجازه نخواهیم داد خارجیها از سایتهای نظامی ما بازرسی کنند. او آمریکا را دشمن گستاخ خواند و گفت آنها همچنین می گویند که ما باید اجازه دهیم با دانشمندان هسته ای کشورمان مصاحبه کنند. این بازجویی است. من اجازه نخواهم داد خارجیها بیایند و با دانشمندانمان که این علم را تا این حد پیشرفت داده اند، صحبت کنند.
در هر حال هیاهویی که اسرائیل درباره ایران به راه انداخته است ، بهترین استتار را برای اسرائیل و همدستی بین المللی در حفظ استثمار و قتل عام فلسطینیان در غزه فراهم کرده است.