عربستان سعودی دست کم نام 10 کشور حامی تروریسم را در فهرست سیاه این کشور قرار داد .

عربستان سعودی روز جمعه در اقدامی عجیب با قرار دادن نام برخی کشور های عربی ، منطقه ای و بین المللی را شامل الجزایر ، سوریه ، ترکیه ، ایران،کره شمالی ، اکوادور ، اتیوپی ، اندونزی ، میانمار ، پاکستان در فهرست سیاه این کشور ، از همه سازمان ها و نهادهای داخلی عربستان خواست در معاملات مالی خود با این کشورها احتیاط ‌و تا حد امکان پرهیز کنند .
روزنامه عربستانی مکه گزارش داد وزارت خارجه عربستان این کشورها را به دست داشتن در فعالیت های مشکوک ازجمله حمایت مالی از گروههای تروریستی و پول شویی متهم کرده است .
وزارت خارجه عربستان همچنین به همه نهادها و سازمان های رسمی و داخلی خود هشدار داد تا حد امکان از همکاری و معاملات پولی با کشورهای مذکور خودداری کنند .
به گزارش خبرگزاری معا از قدس اشغالی ، بر اساس گزارش روزنامه مکه کشورها در فهرست سیاه عربستان به دو گروه تقسیم شدند .
عربستان در این فهرست ایران و کره شمالی را به حمایت مالی تعمدی از تروریسم و پول شویی متهم کرد و کشورهایی مانند الجزایر ، اکوادور ، اتیوپی ، اندونزی ، پاکستان ، ترکیه ، میانمار و سوریه را در گره دوم قرار دارد و آنان را به خودداری از اجرای تعهدات شان در همکاری با کار گروه مالی ویژه مبارزه با پول شویی و تروریسم متهم کرد.
در پی انتشار این فهرست سیاه برخی کشورها از جمله به آن واکنش نشان دادند .
سخنگوی وزارت امور خارجه الجزایر با رد ادعای عربستان ، اعلام کرد انتشار چنین فهرستی به روابط دو کشور صدمه می زند .
روزنامه فرانسوی زبان الوطن الجزایر نیز با انتشار گزارشی اعلام کرد درج نام الجزایر در فهرست کشورهای سیاه عربستان به اختلاف های این دو کشور درباره عملیات نظامی طوفان قاطعیت و مداخله نظامی عربستان در یمن بر می گردد . الجزایر از مخالفان حمله نظامی به یمن بود و در ائتلاف منطقه ای به رهبری عربستان در حملات هوایی علیه گروه انصار الله در یمن مشارکت ندارد .