گروهی از فعالان و حقوقدانان یمنی با برپایی تجمعی ادامه تجاوز به یمن و محاصره این کشور را محکوم کردند.

گروهی از فعالان و حقوقدانان یمنی با برپایی تجمعی ادامه تجاوز به یمن و محاصره این کشور را محکوم کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، گروهی از فعالان و حقوقدانان با برگزاری تجمعی در استان حدیده ادامه تجاوز به یمن و محاصره این کشور را محکوم کردند و همه سازمان ها و نهادهای بین المللی را مسئول عواقب وخامت اوضاع یمن دانستند.
ولید الوشلی گزارشگر این شبکه با تهیه گزارشی در این خصوص گفت صبح امروز تعدادی از فعالان و حقوقدانان با برگزاری تجمع اعتراض آمیز مقابل بندر حدیده، تجاوز به یمن را محکوم کردند.
یک دختر شرکت کننده در این تجمع گفت تجاوز و حملات عربستان را به یمن و مردم این کشور محکوم می کنم.
یک مرد شرکت کننده در این تجمع به خبرنگار این شبکه گفت محاصره یمن به ارتکاب جنایت های ضد انسانی و کشتار دسته جمعی مردم یمن منجر شده است.
ما از سازمان ملل می خواهیم برای ارسال مواد اساسی از جمله مواد غذایی، نفت و دارو و تامین همه نیازهای حیاتی مردم یمن تلاش کند.
گزارشگر المسیره افزود شرکت کنندگان در این تجمع سکوت کسانی که خود را نماینده دفاع از حقوق و آزادی های ملت های جهان معرفی می کنند، محکوم کردند. علاوه بر این، برخی از شرکت کنندگان نهادهای بین المللی را به مشارکت در محاصره یمن متهم کردند.
یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به خبرنگار این شبکه گفت: بان کی مون به نحوی شرم آور در این زمینه سکوت کرده است. آنان تحت تاثیر پول عربستان قرار دارند از این رو آنان را مسئول معضلات مردم یمن می دانم.
الوشلی در ادامه این گزارش گفت نوجوانان نیز با حضور در این تجمع پیام کودکان یمن را به جهان ارسال کردند. یک نوجوان به خبرنگار این شبکه گفت ما از آزادگان جهان می خواهیم هر چه سریعتر محاصره هوایی و دریایی یمن را لغو کنند. همچنین از کشور های جهان و سازمان های حقوقی که تحت تاثیر پول عربستان قرار ندارند، می خواهیم هر چه سریعتر برای پایان دادن به تجاوز وحشیانه به یمن دست به کار شوند.