معاون دبیر کل حزب الله لبنان ، آمریکا و کشورهای غربی را به حمایت از گروههای تروریستی در سوریه با هدف ویران کردن این کشور متهم کرد .

معاون دبیر کل حزب الله لبنان ، آمریکا و کشورهای غربی را به حمایت از گروههای تروریستی در سوریه با هدف ویران کردن این کشور متهم کرد .

شیخ نعیم قاسم روز یکشنبه گفت: منشا اصلی بحران های منطقه رژیم اشغالگر صهیونیستی است و آمریکا و غرب با پشتیبانی از گروههای تروریستی تکفیری در سوریه به دنبال ویرانی سوریه ، کل منطقه ، خوش خدمتی به اسرائیل و اجرای خواسته های این رژیم هستند.

قاسم افزود: ادعای غرب درباره مبارزه با گروههای تروریستی و تکفیری در منطقه کاملا دروغ و غیر واقعی است چون اگر حمایت های کشورهای غربی ، عربستان سعودی و قطر و دولت ترکیه نبود گروه تکفیری داعش هرگز در سوریه و عراق شکل نمی گرفت .

این مسئول حزب الله لبنان در ادامه با بی فایده خواندن حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه تروریست های تکفیری داعش در سوریه و عراق در یک سال و نیم گذشته ، گفت حملات هوایی روسیه علیه تروریست ها در سوریه در این مدت کوتاه خسارات زیادی به این گروه وارد و تشکیلات داعش را کاملا سردرگم کرده است .

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: حملات بی هدف و بی فایده ائتلاف آمریکایی در 18 ماه گذشته نشانگر این واقعیت است که غرب حامی اصلی گروه تکفیری داعش است.

وی با اشاره به پایداری و مقاومت شجاعانه مردم و ارتش سوریه در برابر حملات گروههای مسلح تروریستی در پنج سال گذشته ، گفت: آینده از آنِ مردم سوریه است نه گروههای فاسد منطقه ای ، کشورهای دسیسه گر غربی و اسرائیل متجاوز ، و مردم سوریه باید درباره آینده کشورشان تصمیم گیری کنند .