شماری از نیروهای وابسته به ‌منصور هادی رییس جمهور فراری در درگیری با نیروهای کمیته های مردمی یمن به هلاکت رسیدند .

منابع نظامی یمنی اعلام کردند:شماری از نیروهای وابسته به ‌منصور هادی رییس جمهور فراری در درگیری با نیروهای کمیته های مردمی یمن به هلاکت رسیدند .


این منابع گفتند نیروهای دولت مستعفی وفراری یمن با حمایت ائتلاف متجاوز سعودی به تهاجم خود در جنوب این کشور علیه مردم یمن ادامه می دهند.

این منابع تصریح کردند : دست کم 12 نفرازنیروهای کمیته های مردمی در استان ضالع درحملات نیروهای وابسته به منصور هادی به شهادت رسیدند.

همچنین هشت نفر از نیروهای انصارالله نیز در استان نفت خیز مارب ( شرق صنعا)‌ براثرحمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به شهادت رسیدند.

هواپیماهای سعودی همچنین مناطقی را در صنعا بمباران کردند.

ضالع یکی از پنج استانی است که نیروهای وابسته به دولت مستعفی و فراری یمن تابستان به تصرف خود در آوردند.

اما نیروهای انصارالله به تازگی توانسته اند شهر دمت ( دومین شهر استان ضالع) را از نیروهای مزدورمنصور هادی و متجاوزان تحت فرماندهی عربستان بازپس گیرند.

جنگنده های متجاوز عربستان سعودی مناطق مسکونی شهر صرواح در استان مارب یمن را سه بار بمباران کردند.

جنگنده های متجاوز عربستان به خانه یکی از شهروندان یمنی در روستای الکریف در المسراخ از مناطق تعز حمله کردند که به قربانی شدن دو دختر نوجوان منجر شد.

نیروهای یمنی، یکشنبه 12 موقعیت نظامی عربستان سعودی را در عمق خاک این کشور تصرف کردند.

ارتش یمن و جنبش انصارالله طی روزهای گذشته عملیات خود را در خاک عربستان سعودی تشدید کرده اند و در سه استان جنوبی عربستان حضور دارند. خبرهای مرتبط با مذاکرات جاری در مسقط حاکی از آن است که توقف تجاوزات به یمن به عقب نشینی نیروهای یمنی از خاک عربستان سعودی مرتبط شده است. برهمین اساس ارتش و کمیته های مردمی یمن توانسته اند طی یک عملیات 12 موقعیت نظامی جدید عربستان سعودی را در جیزان تحت کنترل خود بگیرند تا به این شکل طرف یمنی بتواند در مذاکرات آتی قدرت چانه زنی بیشتری بیابد.

کمتر از 48 ساعت پس از آن که ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند موضع نظامی نهوقة را در نجران تصرف کنند یک منبع نظامی به الاخبار گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن عصر دیروز در عملیاتی ویژه و راهبردی، طی درگیری های سخت چندین ساعته توانستند چند منطقه مهم دیگر را در عمق جیزان تحت کنترل بگیرند. دهها نظامی سعودی در این درگیریها کشته شدند و شماری خودرو نیز به آتش کشیده شد و مناطق ملحمه، الردیف، الممعود و چند منطقه دیگر تحت کنترل نیروهای یمنی قرار گرفت و افزون بر آن بیش از 10 دستگاه از ادوات نظامی و مقادیری سلاح و مهمات به غنیمت گرفته شد.

گزارش افزود: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد دیروز چند موقعیت نظامی عربستان سعودی را در جیزان و عسیر هدف قرار دادند. به گفته یک منبع نظامی در جیزان یگان موشکی و توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن الفریضه و القرن و ملحمة و یک موقعیت نظامی در غرب شهر الخوبه را هدف قرار دادند که طی آن شماری از نیروهای سعودی کشته شدند.

یگان پشتیبانی موشکی و توپخانه ای یمن همچنین ملطة در عسیر را با دهها موشک و خمپاره هدف قرار دادند و تلفات و خسارات سنگینی به نیروهای سعودی وارد کردند.