ترکیه امروز دوشنبه جسد خلبان ساقط شده روسیه را که در حریم هوایی سوریه سرنگون شد به مسکو تحویل داد.

ترکیه امروز دوشنبه جسد خلبان ساقط شده روسیه را که در حریم هوایی سوریه سرنگون شد به مسکو تحویل داد.

شبکه روسیاالیوم لحظاتی پیش گزارش داد: هواپیمای حامل جسد خلبان جنگنده ساقط شده روسیه در آسمان سوریه از ترکیه به سمت مسکو به پرواز درآمد.

پیشتر روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از منابع آگاه نوشت که خلبان جنگنده سوخو-24 روسیه پیش از پیدا شدن توسط گروه های مسلح در گذشته است.

این منابع با اشاره به اینکه ترکیه افرادی را برای دریافت جسد خلبان جنگنده روسیه به نزد عناصر النصره اعزام کرده است، افزودند: این گروهک شروطی را از جمله اخذ پول برای تحویل جسد خلبان روس گذاشت.

در همین حال یک منبع آگاه به الاخبار گفت: ترکیه روز پنج شنبه گذشته جسد خلبان روسیه را پس از فشار گسترده اردن، عربستان و قطر بر النصره دریافت کرد.

"احمد داوود اوغلو"، نخست وزیر ترکیه روز _یکشنبه_ پیش از عزیمت به بروکسل برای حضور در نشست مشترک با اتحادیه اروپا گفت: جسد خلبان جنگنده سوخوی روسیه را از گروه های مسلح دریافت کردیم و آن را بزودی به مسکو تحویل خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی ها در سوریه برای جلوگیری از حوادث مشابه ساقط شدن جنگنده روسیه باید افزایش یابد، افزود: امکان تکرار چنین حادثه ای در صورتی که هماهنگی در خصوص بحران سوریه انجام نشود، وجود دارد.

داوود اوغلو اضافه کرد: پس از 11 سال نشستی مشترک بین ترکیه و اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار می شود و در این نشست موضوع نقض حریم هوایی ما مطرح خواهد شد.

به دنبال اقدام اخیر ترکیه در سرنگون کردن سوخوی روسیه بر فراز سوریه، کرملین اقدامات تنبهی خود علیه آنکارا را با امضای قانون تحریم توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور شدت بخشید.