العراقیه گفت نشانه های موجود حاکی از آن است که عملیات الانبار بسیار سریع تر از عملیات در صلاح الدین خواهد بود و در مدت کوتاهی به نتیجه خواهد رسید.

العراقیه گفت نشانه های موجود حاکی از آن است که عملیات الانبار بسیار سریع تر از عملیات در صلاح الدین خواهد بود و در مدت کوتاهی به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه طبق ارزیابی ها و گزارشهای موجود عملیات الانبار در مدتی کوتاه نتیجه خواهد داد زیرا عوامل متعددی وجود دارد که موجب افزایش قدرت نیروهای عراقی شده است و معادلات موجود به نفع نیروهای امنیتی عراقی تغییر کرده و موجب شده است این نیروها از حالت دفاعی به حالت تهاجمی تغییر وضعیت دهند.
علی رمضان خبرنگار این شبکه در بغداد در ادامه گفت: واکنش نیروی هوائی عراق برای حمله به تروریستها و پیشروی حساب شده زمینی در بیجی و حصیبه و برخی مناطق اطراف حبانیه بسیار سریع بود. این نیروها اکنون در انتظار دستور برای عملیات نهائی هستند.
سعد معن سخنگوی عملیات بغداد گفت همواره میان نیروهای محافظ و نیروی هوائی و ارتش و همچنین نیروهای ائتلاف بین المللی هماهنگی وجود دارد. بر همین اساس تحرکات مشکوک تروریست ها در موارد بسیاری مورد حمله قرار گرفته است. نیروهای امنیتی عراق اکنون از حالت دفاعی به حالت تهاجمی و همچنین حملات غافلگیر کننده مستقیم تغییر وضعیت داده اند. ان شاء الله مابقی مناطق اطراف الرمادی نیز به زودی آزاد می شود و وارد الرمادی خواهیم شد.
گزارشگر العراقیه گفت: عوامل متعددی نظیر فضای سیاسی و امنیتی داخلی و خارجی و وحدت ملی در عراق در برابر جنایات داعش در الرمادی احتمالاً موجب تقویت انگیزه ها شده است و پیش بینی می شود عملیات الانبار بسیار کوتاه تر از جنگ های قبلی در صلاح الدین باشد.
عباس الخزاعی عضو کمیته امنیتی و دفاعی مجلس عراق به خبرنگار این شبکه گفت: نیروهای امنیتی ما خصوصاً در شرق الرمادی ابتکار عمل را در دست دارند و در مسیر بیرون راندن اعضای داعش از این مناطق پیش می روند. اکنون فضای سیاسی بهتری نسبت به گذشته وجود دارد. فرماندهان عالی نظامی نیز در منطقه عملیاتی حضور دارند. فرمانده کل نیروهای مسلح دستور داده است که فرماندهان در منطقه حضور داشته باشند.
خبرنگار العراقیه افزود: اکنون تسلیحات پیشرفته ای درحال ارسال برای ارتش و بسیج مردمی به منظور از سرگیری عملیات در الانبار است تا این منطقه را به گورستان اعضای داعش تبدیل کنند.