در حالیکه رسانه ها خبر از آتش بس در یمن می دهند، منابع میدانی از به هلاکت رسیدن ۱۱۹ مزدور سعودی در یمن خبر داد.

در حالیکه رسانه ها خبر از آتش بس در یمن می دهند، منابع میدانی از به هلاکت رسیدن ۱۱۹ مزدور سعودی در یمن خبر داد.

منابع میدانی در یمن از کشته شدن شمار زیادی از نظامیان سعودی و اماراتی و ملیتهای خارجی دیگر در حملات موشکی انصار الله به عدن خبر دادند.

بیست و هشت نظامی سعودی از جمله فرمانده یگانهای ویژه این کشور در عدن، هفده نظامی اماراتی از جمله دو افسر در حمله با موشک بالستیک توچکا کشته شدند. همچنین بیست و دو نظامی سودانی و هفت افسر مغربی و پانزده نفر از مزدوران ملیتهای خارجی دیگر که در قالب شرکت بلک واتر فعالیت می کنند و همچنین سی نفر از نیروهای وابسته منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن) به هلاکت رسیدند.

افزون بر این، تعدادی ادوات زرهی و دو سامانه موشکی پاتریوت و چند انبار سلاح نیز هدف قرار گرفت و نابود شد.منابع خبری همچنین از وقوع انفجار در فرودگاه جیزان پس از اصابت یک فروند موشک قاهر پیشرفته به این فرودگاه خبر دادند.

ساکنان محلی در یمن از سوی دیگر از گلوله باران و بمباران هوایی، زمینی و دریایی منطقه مرزی حرض به دست نیروهای ائتلاف سعودی خبر دادند. این گلوله باران ساعاتی پس از شهادت بیست و هشت یمنی در حملات به صعده ، حجه و لحج و المخا صورت گرفت.

متجاوزان سعودی با حملات هوائی به شهرهای مختلف یمن دست به کشتار گسترده غیرنظامیان در این کشور زده اند.

متجاوزان سعودی با بمباران شهر حرض در استان حجه یمن 11 تن از اهالی این منطقه و از جمله شماری زن و کودک را به شهادت رساندند. در این حمله هوائی همچنین 13 تن دیگر زخمی شدند. در حملات هوائی به یک محله مسکونی و نیروگاه برق تعز نیز چهارتن شهید و شماری دیگر زخمی شدند. در حمله هوائی به لحج نیز 6 تن شهید و 2 تن زخمی شدند. چهار تن از اعضای یک خانواده هم در ضحیان در استان صعده شهید شدند. در حملات متعدد به صنعا نیز چندین نفر شهید شدند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در برابر پیشروی متجاوزان و مزدوران به سمت جمیدر در جدعان در استان مأرب جلوگیری کردند و شماری از آنها را به هلاکت رسانده یا زخمی کردند.

درعین حال خبرگزاری فرانسه از برقراری آتش بس در یمن از نیمه شب دوشنبه خبر داد. یکی از اعضای هیئت مذاکره کننده دولت مستعفی و فراری یمن اعلام کرد آتش بس در این کشور از نیمه شب امشب (‌دوشنبه) آغاز می شود.یک منبع آگاه نیز تایید کرد آتش بس از نیمه شب روز دوشنبه به وقت محلی ( ساعت 21 به وقت گرینیوچ )‌ آغاز خواهد شد.