دو عضو خانواده شیخ ابراهیم زکزاکیدو تن از اعضای خانواده شیخ ابراهیم زکزاکی در اظهارات خود، ارتش نیجریه را محکوم کردند .

دو عضو خانواده شیخ ابراهیم زکزاکیدو تن از اعضای خانواده شیخ ابراهیم زکزاکی در اظهارات خود، ارتش نیجریه را محکوم کردند .

ابراهیم عقیل ، داماد خانواده شیخ زکزاکی در خصوص جزئیات حادثه اخیر نیجریه گفت : جریان اسلامی در این کشور یک جریان بسیار خطرناک است و ارتش نیجریه همه کسانی را که در این زمینه فعالیت کنند، می کشد .
او افزود: شنبه گذشته در حسینیه ای در نیجریه، جایی که شیخ زکزاکی درس تفسیر قرآن را طرح می کرد، قرار بود مراسم روز شهادت امام رضا (ع) برگزار شود که سه دستگاه اتوبوس از نظامیان به حسینیه حمله ور شدند و بسیاری را به شهادت رساندند و اجازه ندادند مراسم روز شهادت امام رضا (ع)برگزار شود.

ابراهیم عقیل با بیان اینکه بیشتر کشته شدگان حادثه نیجریه کسانی هستند که در حسینیه حضور داشتند، گفت: در روز حادثه بیش از 500 نفر در حسینیه حضور داشتند.

او ادامه داد: ارتشیان که فهمیدند شیخ ابراهیم زکزاکی در منزلش حضور دارد، به سرعت به محله او حمله ور شدند و در مسیر حسینیه تا منزل شیخ که نزدیک به 7 کیلومتر راه است، هر کسی را که می دیدند می کشتند.

داماد خانواده شیخ زکزکی افزود: اعضای ارتش نیجریه به خانه شیخ هجوم آوردند و محافظان را کشتند و حتی به خود شیخ و همسر ایشان تیراندازی و سپس آن ها را دستگیر کردند و با خود بردند.

ابراهیم عقیل گفت: دو روز پس از این اتفاق، مردم در شهر کدونه در تظاهراتی اطلاع از وضعیت شیخ زکزکی را خواستار شدند که باز هم نظامیان با تیر اندازی به مردم عده ای را شهید کردند.

او با بیان اینکه تا کنون هیچ خبری از وضعیت شیخ زکزکی نداریم افزود: عده ای می گویند شیخ در بیمارستان ارتش بستری است و عده ای می گویند به شهرهای دیگری منتقل شده اند و هیچ خبر قطعی و درستی از این موضوع به دست ما نرسیده است.
داماد خانواده شیخ زکزکی ادامه داد: همه خواسته ما از دولت و ارتش نیجریه این است که شیخ زکزکی را به میان مردم بیاورند تا وی با مردم صحبت و آن ها را به آرامش دعوت کند، زیرا همه دغدغه مردم اطلاع از وضعیت شیخ است و می خواهند او را هر چه زودتر ببینند.

ابراهیم عقیل در خصوص سکوت مجامع بین المللی نسبت به این حادثه گفت: سازمان ملل و دیگر مجامع بین المللی نسبت به این موضوع اظهار بی اطلاعی می کنند در صورتی که تصاویر، فیلم و اخبار این حادثه همه دنیا را نسبت به موضوع آگاه کرده است.

او افزود: خواسته ما از مجامع بین المللی این است که هر چه سریع تر این سکوت را بشکنند و یک تصمیم محکم و قاطع نسبت به این حادثه اتخاذ کنند.

زکیه زکزکی، دختر شیخ ابراهیم زکزاکی نیز در خصوص وضعیت شیعیان در نیجریه گفت: ارتش و نظامیان تا به امروز هر کسی را که در این کشور در زمینه اسلام و شیعه فعالیت کند و یا حتی نشانی از شیعه را داشته باشد، کشته اند.

او ادامه داد: در روز حادثه، نظامیان همه محافظان شیخ زکزکی را کشتند تا به وی برسند و با تیر اندازی، پدر و مادرم را زخمی کردند که تصاویر نشان می داد مادرم از ناحیه شکم مجروح و شیخ زکزکی همه از چند ناحیه و اطراف چشم زخمی شده است.

زکیه زکزکی افزود: ارتش نیجریه برای توجیه اقدامش اعلام کرده که یکی از سربازان و محافظان شیخ زکزکی اقدام به تیر اندازی کرده است، حتی اگر این موضوع صحت دارد چرا باید این همه آدم و مردم نیجریه کشته شوند.

دختر شیخ زکزکی گفت: اگر ارتش و دولت ادعا می کند شیخ زکزکی و همسرشان زنده اند، باید آنها را به میان مردن بیاورند زیرا هیچ خبری از آن ها نداریم و دغدغه و ناراحتی مردم فقط با دیدن آنها تسکین می یابد.