عکس یادگاری سه مدافع ایرانی حرم حضرت زینب(س) در سوریه و در روز عاشورای حسینی منتشر شد.

عکس یادگاری سه مدافع ایرانی حرم حضرت زینب(س) که در سوریه و در روز عاشورای حسینی با چهره‌ای خضاب شده به گِل از خود برجای گذاشته بودند، منتشر شد.

تصویر زیر، سلفی این سه مدافع ایرانی حرم در روز عاشورای حسینی ۱۳۹۴ (۱۴۳۷) در سوریه است که محاسن و موهای خود را به گِل خضاب کرده‌اند.

سلفی قبل از شهادت سه مدافع حرم ایرانی در سوریه

به ترتیب از جلو به عقب: شهیدان «قدیر سرلک»، «محمدحسین محمدخانی» و «میثم مدواری»

ستوان یکم پاسدار «قدیر سرلک» از رزمندگان سپاه محمد رسول الله(ص) بود که برای دفاع از حرمین شریفین سوریه و صیانت از مردم مظلوم سوریه عازم این کشور شد.

وی سرانجام در روز ۱۳ آبان‌ماه در عملیاتی واقع در منطقه "حلب" به مقام رفیع شهادت نایل آمد.
گفتنی است که شهید سرلک سال‌ها به عنوان فرمانده گردان امام حسین(علیه السلام) سپاه پاسداران ناحیه شهید محلاتی مشغول خدمت بود.

همچنین «محمدحسین محمدخانی» از نخبگان یزدی و مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد بود که پس از نا آرامی‌های سوریه عازم این کشور شد تا از هرگونه خطر احتمالی به سمت گنبد و بارگاه مبکوتی حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) و حضرت رقیه(سلام الله علیها) جلوگیری کند.

وی که در مدت زمان حضور در سوریه به "حاج عمار" شهرت یافته بود؛ در شهر حلب به سید و سالار شهیدان اقتدا کرد و پیکر مطهرش روز دوشنبه ۱۸ آبان‌ماه در قطعه ۵۳ گلزار شهدای تهران آرام گرفت.

«میثم مدواری» نیز که همچون سایر مدافعان جان برکف اماکن مقدس شیعه راهی سرزمین شام شده بود، در جریان عملیاتی به شهادت رسید.

برخری منابع خبری از همزمان و هم‌مکان بودن شهادت میثم مدواری با محمدحسین محمدخانی خبر داده بودند.

پیکر این شهید والا مقام نیز روز سه شنبه ۱۹ آبان‌ماه در جوار مزار «مسعود مُدواری» برادر شهیدش، در قطعه ۲۹ گلزار شهدای تهران به آغوش خاک سپرده شد.