عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اعلام کرد انتخابات پارلمانی این کشور تا پیش از پایان سال 2015 برگزار خواهد شد .

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اعلام کرد انتخابات پارلمانی این کشور تا پیش از پایان سال 2015 برگزار خواهد شد .

السیسی درباره تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی مصر که قرار بود مارس گذشته برگزار شود، گفت با تصمیم دادگاه عالی قانونی اساسی زمان برگزاری انتخابات به تعویق افتاد اما دولت مصمم است انتخابات پارلمانی تا پیش از پایان امسال(2015) برگزار شود .
السیسی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از اتباع مصر مقیم آلمان و دیگر کشورهای اروپایی در شهر برلین گفت شرایط فعلی ایجاب می کند تا همه احزاب ، طیف های سیاسی و اقشار مختلف مردم با اتحاد ، همدلی و یکپارچگی ملی در مسیر اعتلای منافع عالی کشور تلاش کنند .
به گزارش خبرگزاری آناتولی از برلین ، علاء یوسف سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد السیسی در این دیدار بر نقش بسیار مهم اتباع مصر در خارج کشور برای نشان دادن چهره واقعی مصر و تشریح حقایق تحولاتی و مسایلی که در داخل کشور رخ می دهد ، تاکید کرد .
السیسی افزود شهروندان مصری در خارج در واقع سفرا و نمایندگان کشور خود هستند و مسئولیت بسیار مهمی در نشان دادن فرهنگ و تمدن کشورشان و رساندن پیام مصر به سراسر دنیا دارند .
سفر عبد الفتاح السیسی به آلمان با اعتراض های مخالفان وی همراه بوده است و معترضان شعارهایی درباره سیاست های السیسی به ویژه تصمیم اخیر دادگاه عالی مصر در صدور حکم اعدام شماری از رهبران گروه اخوان المسلمین این کشور سر دادند .
سفر دو روزه رئیس جمهور مصر به آلمان دیروز به پایان رسید و عبد الفتاح سیاسی دیشب راهی مجارستان شد .