وزیر اطلاعات گفت:سربازان گمنام امام زمان در طول چند سال گذشته با همت و حمایت مردم و نفس گرم رهبری ده‌ها گروه تروریستی را به هلاکت رسانده و سرکرده آنها را دستگیر کردند.

وزیر اطلاعات گفت:سربازان گمنام امام زمان در طول چند سال گذشته با همت و حمایت مردم و نفس گرم رهبری ده‌ها گروه تروریستی را به هلاکت رسانده و سرکرده آنها را دستگیر کردند.

آیت‌الله سید محمود علوی امروز در راهپیمایی 22 بهمن در جمع مردم ساری با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی انقلاب‌های گوناگون شکل گرفت، تصریح کرد: تفاوت انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌ها ناشی از تفاوت در رهبری آن است.

وی با بیان اینکه اغلب انقلاب های دنیا نظامی بودند، افزود: انقلاب اسلامی ایران نخستین انقلابی بود که بر قدرت نظامی تکیه نداشت و امام راحل قدرت انقلاب را از مردم مومن می‌دانست و با گره زدن مردم به خدا قدرتی ایجاد کرد که قابل مقایسه با قدرت های نظامی نبود.

علوی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برای افرادی که با دیگر انقلاب‌ها آشنا بودند تازگی داشت و قابل فهم نبود و به امام می گفتند که با مشت نمی‌شود در برابر درفش ایستاد اما امام(ره) فرمود: ما از سیدالشهدا آموختیم که خون بر شمشیر پیروز است.

وی ادامه داد: امام راحل بر خلاف همه انقلاب‌ها نیروهای نظامی را جزو رژیم شاه به حساب نمی آوردند و آنها را جزئی از مردم می دانستند؛ امام ارتش را جزئی از ملت می‌دانست و تاکید می کرد ارتش باید به ملت بپیوندد و ارتش از آن این ملت است.

این مسئول افزود: به دلیل اینکه امام تربیت یافته مکتب اسلام و قرآن بود در منطق قرآن پیامبر جزئی از مردم است و خداوند پیامبر اسلام را برای مردم ارسال کرد تا مردم را به خدا گره بزند و مردم تعالی یابند.

علوی با بیان اینکه مقام امامت در اسلام برای مردم است، اظهار کرد: خداوند بعد از آزمایشات حضرت ابراهیم(ع) ایشان را امام برای مردم معرفی کرد و نیز نزول قرآن نیز برای مردم است.

وی ادامه داد: خانه خدا برای مردم است و نخستین خانه‌ای که برای مردم نهاده شده کعبه است و خداوند آن را مایه قوام و برپایی مردم قرار داده از این رو کسانی که بخواهند پیوند مردم را با خدا قطع کنند خدا از آنها به عنوان ظالم‌ترین افراد یاد می‌کند.

وزیر اطلاعات گفت: قرآن گردن افرازی را در برابر مردم نکوهش کرده و در اسلام مردم قدرت برتر هستند که هیچ قدرتی در برابر آن قدرت ایستادگی ندارد و امام این قدرت را درک کردند به همین دلیل در انقلاب و بعد از انقلاب مردم همیشه در صحنه بودند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با 98 درصد رای مردم انتخاب شد، افزود: قانون اساسی با رای مردم رسمیت یافت و در قانون اساسی انتخابات ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس و اعضای مجلس خبرگان با رای مردم بر سر کار می آیند.

علوی با بیان اینکه بسیاری از انقلاب‌ها بعد از پیروزی از مردم فاصله گرفتند، اظهار کرد: امام مردم را تکیه‌گاه خود دانسته و با تشکیل سپاه، بسیج، کمیته انقلاب و... در کنار ارتش جمهوری اسلامی از نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه امنیت در منطقه خدشه دار شده و امروز صدای انفجار از تمام کشورهای همسایه‌ و اروپا شنیده می‌شود، افزود: صدایی از انفجار در جمهوری اسلامی نیست و سربازان گمنام امام زمان در طول چند سال گذشته با همت و حمایت مردم و نفس گرم رهبری ده‌ها گروه تروریستی را به هلاکت رسانده و سرکرده آنها را دستگیر کردند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه 7 اسفند دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در پیش است، عنوان کرد: مردم بدانند هر رای تیری بر قلب دشمنانی است که خیرخواه این ملت نیستند.

علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات زمانی خوب عمل می کند که همه مردم اطلاعاتی باشند، گفت: عناصر اطلاعاتی همیشه مواظب امنیت هستند و وقتی 160 میلیون چشم مواظب 80 میلیون کشور باشند امنیت بی‌بدیل در حکومت جمهوری اسلامی حکم فرما می‌شود.

به گزارش ایسنا، وزیر اطلاعات ادامه داد: امروز مردم غیرتمند ساری در راهپیمایی های 22 بهمن با حضور حماسی خود مایه یاس دشمنان و دلگرمی دوستان شدند و بار دیگر پایبندی خود را به آرمان‌های انقلاب و امام و تبعیت از ولی امر نشان دادند.

علوی گفت: برای من مایه سعادت و سربلندی است در 22 بهمن سال جاری که یادآور روزهای ماندگار پیروزی انقلاب اسلامی است در جمع مردم متدین و بزرگوار مازندران و دریادلان دلاور لشکر 25 کربلا باشم.

وی افزود: مردم مازندران با سابقه و پیشینه درخشان تاریخی خود افتخار برپایی نخستین حکومت هوادار اهل بیت(ع) را در سرزمین خود دارند.