امروز اگر کسی گله ای دارد، اگر شهروندی یا یک جریان سیاسی ناملایماتی را دیده است در عین حال باید فعالانه پای صندوق آرا برود.

حسن روحانی امروز گفت :

* انتخابات پیش رو مصداقی از همان گفت و گوی ملی است، انقلاب ما پای صندوق آرا تبلور پیدا می کند.

* هیچ کس نباید با صندوق رای قهر کند، همه مردم باید پای صندوق آرا بشتابند، همانطور که رهبر معظم انقلاب دعوت کردند فرضا اگر کسی به نظام و حکومت نیز نقدی دارد نباید با صندوق آرا قهر کند، این صندوق حق الناس است و همه ما باید به این صندوق احترام بگذاریم، سرمایه اجتماعی ما در پای این صندوق خواهد بود.

*امروز اگر کسی گله ای دارد، اگر شهروندی یا یک جریان سیاسی ناملایماتی را دیده است در عین حال باید فعالانه پای صندوق آرا برود.

* امروز باید بدانیم رای شما ملت حرف آخر را خواهد زد، هم در ایران، هم در منطقه، هم در جهان، رای شهروندان ما اعم از زن و مرد، پیر و جوان، دختر و پسر و اقوام مختلف می تواند راهگشا نه برای ما باشد که برای منطقه و جهان باشد.

*رای شما در هفتم اسفند رای به امید، عقلانیت، قانون و دفاع از حقوق ملت است، رای هفتم اسفند ملت بزرگوار ایران رای به ساختن ایران عزیز برپایه گفت و گو و اعتماد است.

*رای ما نه به آنهایی است که می خواهند به قانون پشت کنند، رای ما نه به آنهایی است که اهل منازعه و افراط هستند، رای ما امید و ایران آباد و آزاد است، ما ایران را خواهیم ساخت.

* ما عظمت این ملت و ملی این کشور را با هماهنگی، اتحاد و وحدت به نقطه مطلبوش خواهیم رساند.

*هر کس امروز خطری را از کشور دور کند او انقلابی است، هر کس امروز برای پیشرفت کشور قدمی بردارد، او انقلابی است، هر کس امروز برای وحدت ایران تلاش کند، او انقلابی است.

*ما امروز باید یک اقدام مشترک ملی را برای وحدت، آشتی ملی، اقدام ملی با اراده انقلابی و با هدایت های رهبر معظم انقلاب کار را به پیش ببریم.

* در سال آینده پاداش فرهنگیان بازنشسته را پرداخت خواهیم کرد؛ دولت با همه توان در کنار مردم می تواند معضلات مردم را حل کند و سال آینده سال شکوفایی و پیشرفت کشور ایران به حول و قوه الهی خواهد بود.

* مردم برای پیشرفت کشور آمادگی دارند، در زمینه پتروشیمی درآمد کشور در گذشته به قیمت سال 90؛ 16 میلیارد دلار بود، امسال این درآمد به 18 میلیارد دلار و سال آینده و تا پایان دولت به 24 میلیارد دلار خواهد رسید، این موضوع به معنای آن است که کشور ما توان پیشرفت حتی در شرایط سخت داشته است.

* ما در تولید برق در دو سال و نیم گذشته به کشور اول منطقه رسیده ایم، در طول این دو سال و نیم 5 هزار مگاوات به تولید برق اضافه شده و از 69 هزار مگاوات به 74 هزار مگاوات رسیده است.
* همچنین 900 هزار متر مکعب بر آب های پشت سد افزوده شده و زمین های کشاورزی به آبیاری مدرن و نوین مجهز کرده ایم.

*هزار هکتار زمین های کشاورزی را به آبیاری مدرن مجهز کرده ایم، در واقع به مقدار 20 درصد آنچه از اول انقلاب تاکنون انجام شده بود.

*می توانیم در بخش های مختلف به نقطه ای برسیم که به خود متکی باشیم، در زمینه مواد غذایی و محصولات کشاورزی تراز تجاری منهای 8.1 بوده است، که این رقم در سال گذشته به منهای 5.4 رسید یعنی حدود سه میلیارد دلار صرفه جویی در زمینه واردات مواد غذایی انجام شده است.

*این به آن معناست که ما در تمام زمینه ها قدرت برای حرکت و شرایط نوین کشور داریم و توانستیم 11 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم.

*در سال آینده پاداش فرهنگیان بازنشسته را پرداخت خواهیم کرد؛ دولت با همه توان در کنار مردم می تواند معضلات مردم را حل کند و سال آینده سال شکوفایی و پیشرفت کشور ایران به حول و قوه الهی خواهد بود.

*امروز با پیروزی بزرگ ملت ایران در توافق هسته ای همه جهانیان فهمیدند که این ملت بزرگ و عظیم نه تنها در میدان جنگ و دفاع می تواند در برابر قدرت های جهان بایستد و آنها را وادار به شکست و سرافکندگی کند بلکه در عرصه دیپلماسی، در عرصه منطق، در عرصه استدلال هم در برابر جهانیان قدرت برتر را دارد و می تواند حقوق ملی خود را به کرسی بنشاند و با استدلال حقوقی و سیاسی، انسجام و وحدت ملی در سایه هدایت های رهبری تمام قطعنامه های ظالمانه شورای امنیت علیه ملت ایران را از بین ببرد و لغو کند و همچنین همه قطعنامه شورای حکام را برای همیشه به تاریخ بسپارد و به جهانیان ثابت کند که آنچه نسبت به مردم ایران می گفتند که ایران در پی تهدید کشورهای منطقه است دروغ می گویند.

*آنچه راجع به ملت ایران می گفتند که دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی و هسته ای است بی پایه و بی اساس بوده است.
* امروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی هم پذیرفته است، امروز سازمان ملل متحد پذیرفته است و بالاتر از آن افکار عمومی جهان هم به خوبی پذیرفته است که تبلیغات صهیونیسم و استکبار جهانی آمریکا علیه ملت ایران دروغ و از واقعیت تهی بوده است، مردم ایران مردمی صلح خواه هستند.