در پی درخواست نماینده رییس جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما برای تشکیل نشست، این رسانه توضیحاتی را ارائه داد.


روابط عمومی صداوسیما نوشت: «در پی سخنان نماینده رییس جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما که خواستار تشکیل جلسه فوق‌العاده این شورا برای بررسی به زعم ایشان مسائل پیش آمده در روزهای اخیر شده بود، رسانه ملی یادآوری توضیحاتی را ضروری می‌داند:
1. باید گفت، موضوع مهمی که این شورا قول بررسی آن را در خصوص رسانه‌ ملی داده بود، این است که صداوسیما یک دستگاه فرهنگی است که بودجه‌اش باید توسط دولت تأمین شود و نه از طریق درآمدهای بازرگانی، و سازمان در انتظار اقدامات مؤثر شورا در این خصوص است و نه موضوعاتی که سایر دستگاه‌ها باید پاسخگوی آن باشند.
2. در بودجه پیشنهادی دولت به سازمان صداوسیما برای سال 95، تنها یک درصد رشد در نظر گرفته شده است و دولت حتی در بودجه جاری این سازمان نیز به نسبت افزایش حقوق و دستمزد کارکنان سازمان، افزایشی قائل نشده است، این در حالی است که رشد قابل توجهی برای بودجه سایر دستگاه‌های دولتی فرهنگی در نظر گرفته شده است.
3. باید به این استدلال ریاست محترم جمهوری نیز اشاره کنیم که ایشان در جلسات مختلف تأکید کرده‌اند، صداوسیما باید از طریق کسب درآمد، به اداره خود بپردازد. به همین دلیل نیز در دور جدید فعالیت‌های سازمان و به‌ منظور افزایش درآمدها، رسانه ملی اقدام به برگزاری مزایده آگهی‌های بازرگانی کرد که متاسفانه گروه برنده مزایده با کار‌شکنی‌های مختلفی رو به رو شده است و حتی برخی مقامات دولتی از رؤسای بانک‌ها خواسته‌اند در این مزایده با صداوسیما همکاری نکنند.
به عبارتی، موارد فوق از آن دسته موضوعاتی است که شورای نظارت بر صدا و سیما می‌تواند برای کمک به رفع آن‌ها تشکیل جلسه دهد تا رسانه بتواند به فعالیت‌های خود در عرصه‌های مختلف ادامه دهد.