دبیرشورای عالی امنیت ملی می گوید: انقلابی‌گری به معنای ماجراجویی نیست

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه "انقلابی‌گری به معنای ماجراجویی نیست"،گفت: تسخیر سفارت آمریکا اقدامی انقلابی بود اما تعرض به سفارت عربستان، یک ماجراجویی بود و تشخیص مرز بین انقلابی‌گری و ماجراجویی، در بینش و بصیرت صحیح و نگاه به شاقول فرمایشات رهبری است.

دریابان علی شمخانی عصر - پنجشنبه - در یادواره گرامیداشت شهیدان باکری، شرکت و سخنرانی کرد. قسمت های مهم این سخنرانی را به انتخاب مثل آنلاین می خوانید:

*شمخانی با بیان اینکه "سیاست جمهوری اسلامی ایران، مسیر تعامل و همکاری‌های مسالمت‌آمیز و در عین حال عدم وابستگی است"، تصریح کرد: انقلابی‌گری به معنای ماجراجویی نیست بلکه حرکت راهبردی و دقیق بر مبنای تعالیم اسلام ناب است که ما را در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های مختلف به پیروزی رساند.

* تسخیر سفارت آمریکا اقدامی انقلابی و به فرموده امام راحل، انقلابی بزرگتر بود اما تعرض به سفارت عربستان، یک ماجراجویی بود و تشخیص مرز بین انقلابی‌گری و ماجراجویی، در بینش و بصیرت صحیح و نگاه به شاقول فرمایشات رهبری است.

*اگر به‌جای مسئولیت‌پذیری، فرهنگ طلبکاری در کشور غلبه کند، موجب تضعیف توان و اراده‌ها خواهد شد و بدین منظور باید رفتار و منش شهیدان از جمله شهید باکری را به صورت ملموس به جوانان امروز انتقال داد.

انسان طلبکار فقط سر سفره می‌نشیند و انتقاد می‌ کند یا دوست دارد سر سفره مجانی بنشیند اما در مقابل، بر فرهنگ انقلابی مسئولیت‌پذیری انسان تاکید می‌کند و منفعت را در خدمت‌رسانی و تلاش بیشتر می‌بیند.

*دشمن از هر تجربه توأم با شکست خود درس می‌گیرد و مولفه‌های جدیدی را بکار می‌گیرد"

* دشمن: علاوه بر جنگ، تحریم، تهاجم فرهنگی و نفوذ امروز قصد موج‌سواری و به نام خود کردن ظرفیت‌های نظام را دارند که نوعی ترفند جدید برای تغییر رفتار ایران است.