لاریجانی ضمن حمایت از لغو سفر روحانی به اتریش گفته که برخی رسانه ها موضوع را جور دیگری جلوه دادند

به گزارش مثلث آنلاین، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا درباره لغو سفر رئیس‌جمهور به اتریش ضمن حمایت از این تصمیم گفت:

*گاهی اخبار شفاف و روشنی در برخی امور توسط رسانه‌ها منتشر نمی‌شود که نمونه اخیر آن لغو سفر رییس‌جمهور به اتریش بود.

*با توجه به بی‌توجهی دولت اتریش به درخواست تیم حفاظتی رییس‌جمهور مبنی بر لغو مجوز راهپیمایی گروهک تروریستی منافقین در جریان سفر دکتر روحانی به این کشور، بنده قبل از سفر در جریان مسائل بودم.

* رییس‌جمهور به درستی تصمیم بر لغو سفر به اتریش گرفت، اما برخی رسانه‌ها با طرح مسائل ابهام‌آمیز و غیرشفاف موضوع را جور دیگری جلوه دادند.

* براساس اخبار دریافتی زمینه سفر از نظر امنیتی وجود نداشت، ولی در داخل برخی رسانه‌ها با استناد به سخنان رییس‌جمهور اتریش گفتند «مشکل امنیتی» در این کشور وجود نداشت.

پیش‌تر نیز قاضی‌زاده هاشمی در این باره دریادداشتی نوشته بود: قرار بود روز سه‌شنبه بعد ازظهر، رئیس جمهوری را به همراه تنی چند از وزرا و مشاورین در سفر به اتریش همراهی کنم. در واپسین ساعات سفر از سوی دکتر روحانی لغو و به زمان مناسب موکول شد. دفتر رئیس‌جمهور علت تعویق سفر را «ملاحظات امنیتی و تامین شرایط مطلوب‌تر در خصوص برنامه و توافقات مورد نظر دو کشور» اعلام کرد. این‌که رسانه‌های خارجی، شبکه‌های بیگانه و ضدانقلاب، چه گفته و چه تفسیر کرده و می‌کنند؛ اهمیتی ندارد. اما آن‌چه رسانه‌های ما می‌گویند، قاعدتا مهم است. بویژه انتظار می‌رود که رسانه ملی مسیر آن‌ها را نرود.

او ادامه داده بود: دلم می‌سوزد. مدت‌هاست طیفی از رسانه‌ها در خصوص مسایل مهم سیاست خارجی و عملکرد دولت، نه تنها حرف رییس‌جمهور اتریش را بر بیانیه رسمی دفتر رییس‌جمهور خودمان ترجیح می‌دهند؛ بلکه اظهار نظر و تحلیل و گاه خیالپردازی مقامات غربی؛ و خیلی اوقات نیز افراد دست چندم و غیر مسئول آمریکایی را از سخن رییس‌جمهور و مدیران ارشد کشورمان مستندتر می‌دانند و مداوما به بازتاب آن می‌پردازند. به راستی چرا و به چه قیمت؟

درد است. متاسفانه عده‌ای ندانسته، و چه بسا برخی هم آگاهانه، حقایق و منافع ملی را به پای سیاست قربانی می‌کنند. البته مقامات و بخش‌های‌ مسئولی هم، با کم‌کاری و بی‌دقتی، باعث تخریب و تضعیف مواضع جمهوری اسلامی؛ و بهانه دادن به این و آن، می‌شوند.