محمدرضا تاجیک از اصلاح طلبان شناخته شده در روزنامه اعتماد مصاحبه‌ای انجام داد که در آن خواستار بازنشستگی ژنرالها شده است.

زمان بازنشستگی ژنرال‌ها فرا رسیده است

محمدرضا تاجیک از اصلاح طلبان شناخته شده در روزنامه اعتماد مصاحبه‌ای انجام داد که در آن خواستار بازنشستگی ژنرالها شده است.
محمدرضا تاجیک، برای اصلاح‌طلبان چهره شناخته‌شده‌ای است. تحلیلگری که پیش‌بینی نمی‌کند اما حال را چنان می‌کاود که حدس اتفاقات آینده چندان سخت نمی‌شود. او در گفت‌وگویی که با «اعتماد» داشت پس از تحلیل رخداد ٧ اسفند از زوایای جدید به آینده عملیاتی اصلاح‌طلبان پرداخت. او معتقد است که دولت روحانی چهار سال دوم را هم در پاستور خواهد بود و اصلاح‌طلبان نیز پس از اقبال مردم نباید مدیریت مجلس را دو دستی تقدیم رقیب کنند. تاجیک رقیب را هم منصفانه نقد می‌کند و معتقد است که اگر اصولگرایان به جامعه بازگردند و استراتژی مناسبی داشته باشند، می‌توانند در یک رقابت واقعی هم اعتماد مردم را جلب کنند.

♦️همچنین محمدرضا تاجیک مطرح کرده است: باید لایه‌های زیرین رخداد 7 اسفند را تحلیل کنیم/نباید 7 اسفند را تقلیل دهیم /مردم به برخی نامزدها با اشک و آه رای دادند/، پدیده 7 اسفند یک رخداد با چهره خاص خودش بود/قدرت در استراتژی است/جایگزین کردن یک هویت همگانی به جای یک هویت فردی استراتژی اصلاح‌طلبان بود/ما مردان و زنان آغازهای توفنده هستیم /بازی تازه شروع شده است/چهره زیبای اصلاح‌طلبی را مخدوش نکنیم/نمایندگان باید تیمی و منسجم عمل کنند/مجلس پاسخ مناسبی به رای مردم بدهد/اجازه ندهیم اشتباهات گذشته دوباره تکرار شود /دور دوم نسبت به دور اول سخت‌تر و سنگین‌تر است/ریاست مجلس به تبع اکثریت به دست می‌آید/اصولگرایان در بازی استراتژیک کم آوردند/اصولگرایان صدای بلند 7 اسفند را نشنیدند/دولت عقبه اجتماعی وسیع و گفتمان مستقل ندارد/مقبولیت و مشروعیت دولت ذیل اصلاحات تعریف می‌شود/دولت جزیی از خانواده بزرگ اصلاح‌طلبی است/زمان خانه تکانی کابینه فرارسیده است/احمدی‌نژاد در نگاه جامعه بحران مشروعیت و مقبولیت دارد/ دوران پسا7 اسفند شرایط متفاوتی برای بازیگری سیاسی است