حداد گفته: مجلسی که نمایندگان آن با دخالت و حمایت دولت انتخاب شوند، نمی‌توانند یک مجلس مستقل را تشکیل دهند

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: برخی مسئولان آشکارا گرایش خود را به یک جریان سیاسی اعلام می‌کنند و مسئولان استانی را تشویق می‌کنند که امکانات را در اختیار نامزدهای خاصی بگذارند.
به گزارش مثلث آنلاین، غلامعلی حدادعادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه روز گذشته شورای ائتلاف، اظهار کرد: این جلسه در محل جامعه روحانیت مبارز تشکیل شد و ۱۴ نفر از اعضا با ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی در ان حضور داشتند.
محورهای مهم سخنان حداد را به انتخاب مثلث آنلاین بخوانید:

*برخی طوری وانمود می کنند که انگار اصلاح طلبان پیروز قاطع انتخابات شدند
*برخی تهران را برابر با همه ایران گرفته‌اند و ما باید تاکید کنیم که ایران فقط تهران نیست و در تهران هم اصلاح طلبان با یک تفاوت جزئی به پیروزی رسیده‌اند.
* امروز آقایان می‌گویند که ما در مرحله اول انتخابات پیروز بوده‌ایم و از مردم می‌خواهیم که این پیروزی را در مرحله دوم به پایان برسانید.

* پایان انتخابات، به معنای پایان فعالیت شورای ائتلاف اصولگرایان نیست
* شورای ائتلاف خواهان حضور جدی مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس شد تا در این مرحله هم مردم با انتخاب اصولگرایان بتوانند مجلسی در مسیر اهداف امام (ره) و رهبری داشته باشند.
* کسانی که امروز دم از قانون و رفتار مدنی میزنند، سال ۸۸ پا روی قانون گذاشتند

* این افراد چهره عوض کرده‌اند و نقاب قانون‌مداری به صورت زده‌اند.
* مواردی از دخالت آشکار دولتی ها در انتخابات داریم
*در جلسه شورای ائتلاف مطرح شد، اظهار نگرانی از دخالت آشکار مسئولان دولتی در انتخابات بود. نمونه‌های متعددی ذکر شد از اینکه برخی از مسئولان که باید بی‌طرفی خود را در اجرای انتخابات نشان بدهند، آشکارا گرایش خود را به یک جریان سیاسی اعلام می‌کنند و در مجامع، مردم را به رأی دادن به نامزدهای یک جریان خاص دعوت می‌کنند و مسئولان استانی را تشویق می‌کنند که امکانات را در اختیار نامزدهای خاصی بگذارند.
* شورای ائتلاف اصولگرایان از مقامات وزارت کشور، دولت و شورای نگهبان درخواست کرد که نسبت به این موارد تخلف بی‌اعتنا نباشند. این موارد به صورت متعدد در سطح کشور گزارش داده شده است.
* نمونه‌های پنهان و آشکار از دخالت‌های مقامات کشور و دولت در انتخابات مرحله اول نیز وجود داشته است که شاید همان دخالت‌ها مقدمه‌ای شده برای دخالت آشکارتری در مرحله دوم انتخابات.
* مجلسی که نمایندگان آن با دخالت و حمایت دولت انتخاب شوند، نمی‌توانند یک مجلس مستقل را تشکیل دهند و از حقوق مردم دفاع کنند.
* عده ای به وکیل الدوله شدن افتخار می کنند
* برای مجلس آینده، الگوی مجلس نهم در تشکیل فراکسیون‌ها تکرار نمی شود
*وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در فهرستی که اصولگرایان برای مرحله دوم انتخابات برای سراسر کشور ارائه کرده‌اند، تغییری ایجاد شده است؟ گفت: خیر. همان فهرست مرحله اول است. اگر تغییراتی هم حاصل شده باشد بسیار جزئی بوده است. استثنائا ممکن است در برخی حوزه‌ها تغییراتی به‌وجود آمده باشد.