وکلی ضمن تایید احتمال گفتگوی تلفنی عارف و لاریجانی گفته:دنبال تعریف مدالیته‌ای هستیم تارئیس مجلس دهم را انتخاب کنیم

محمدعلی وکیلی در گفتگو با پایگاه خبری مثلث آنلاین درباره ترکیب مجلس دهم بعد از مشخص شدن مرحله دوم انتخابات گفت: در دور اول از 221 منتخب راه یافته به خانه ملت 124 نفر از لیست ائتلاف امید بودند که حدود 90 نفر آنها گرایش اصلاح طلبی داشتند.
وی ائتلاف امید را شامل اصلاح طلبان٬ اعتدالیون و اصولگرایان میانه رو خواند و افزود: در دور دوم از 68 کرسی باقیمانده 42 کرسی به اصلاح طلبان و اعتدالی‌ها رسید. در آمار جزئی تر باید ذکر کرد که 36 منتخب از لیست امید هستند اما در 6 حوزه انتخابیه چون رقابت بین دو اصلاح طلب یا اصلاح طلب و اعتدال‌گرا یا دو اعتدال گرا بود ائتلاف امید در حمایت از آنها سکوت کرد بنابراین 6 منتخب دیگر نیز گرایش ائتلاف امید را دارند.
نماینده منتخب مردم تهران٬ ری٬ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در مجموع مرحله اول و دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ائتلاف امید 166 کرسی مجلس دهم را به دست آورد.
وی درباره تعیین تکلیف ریاست مجلس آینده ادامه داد: نباید رقابتی بین آقایان عارف و لاریجانی به وجود آید بلکه باید ائتلاف در این باره تصمیم بگیرد. از امروز دنبال تعریف مدالیته‌ای هستیم تا براساس آن رئیس مجلس دهم را انتخاب کنیم.
عضو ائتلاف امید درباره خبر انجام دو مرتبه مذاکره میان عارف و لاریجانی تأکید کرد: شاید تماس تلفنی بوده اما مذاکره ای تاکنون این دو با هم نداشتند.