اسد در نامه به پوتین نوشت:‌ ملت و ارتش به چیزی غیر از سرکوب دشمنان راضی نمی‌شوند

درحالی که العربیه خبری را به نقل از لاوروف منتشر کرده بود که که وزیرخارجه روسیه می گوید: با اسد پیوند استراتژیک ندارند، بشار اسد به پوتین نامه نوشت و از نقش این کشور در ایستادگی و مقاومت در مقابل تروریست‌ها قدردانی کرد.

العربیه فارسی که به منابع اطلاعاتی رژیم آل سعود متصل است در این خبر مدعی شده بود که روسیه از اسد دست کشیده و بر سر رفتن او معامله کرده است. در همین حال سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرد که پیش شرط مذاکرات آینده صلح سوریه که در ژنو قرار است برگزار شود رفتن بشار اسد است. اما با این حال تحولات نشان می‌دهد که اولا دو طرف درگیر در سوریه به توافق بر سر آتش بس ٤٨ ساعته در حلب دست یافته اند.

شمار کشته‌ها در درگیری‌های روزهای اخیر در حلب به بیش از ٢٥٠ نفر رسیده است. در این حال و در شرایطی که منابع سعودی تلاش می‌کنند نشان دهند حامیان منطقه‌ای سوریه دست از اسد کشیده‌اند، اسد با نوشتن نامه‌ای به پوتین از نقش این کشور در ایستادگی و مقاومت در مقابل تروریست‌ها قدردانی کرد.

اسد در این نامه شرایط را ترسیم کرد و خواسته هایش را عیان کرد. او نوشت که «ملت و ارتش به چیزی غیر از سرکوب دشمنان راضی نمی شوند»

بشار اسد در این پیام به پوتین رییس جمهوری روسیه که به مناسبت پیروزی بر ارتش نازی نوشته شده و تبریک گفته شده می‌نویسد: شهرها، روستاها، ملت و ارتش سوریه به چیزی غیر از سرکوب دشمنان و دستیابی به پیروزی نهایی راضی نمی شوند. خیر و صلاح سوریه، منطقه و جهان در سرکوب دشمنان و پیروزی بر تروریسم است. امروز حلب مانند تمام شهرهای سوریه با استالینگراد قهرمان پیمان می بندد که تا سرکوب دشمنان و دستیابی به پیروزی نهایی از پای ننشیند. مواضع روسیه در کمک به ملت سوریه و ایستادگی در مقابل تروریسم، تداوم طبیعی اقدمات این کشور در ظلم ستیزی و حمایت از خواسته های عادلانه ملت ها است.

ملت روسیه در این روز هزینه سنگینی را پرداخت ولی اسطوره پایداری و مقاومتی را در تاریخ رقم زد که الهام بخش همه نسل ها در طول تاریخ خواهد بود.