درحالی که روحانی و جنتی همچنان بر حرف خود پایبند هستند، خبرهایی از مصالحه به گوش می‌رسد

به گزارش مثلث آنلاین، صبح امروز حسن روحانی در کرمان یکبار دیگر در جلسه نشست با خبرنگاران به موضوع مینو خالقی پرداخت و معتقد بود که «دولت نظرش را بارها اعلام کرده است ، به وزارت کشور هم گفته‌ام.» او تاکید داشت که هر کاری از دستم بربیاید انجام خواهم داد. روحانی هشدار می‌داد که « نباید بگذاریم بدعتی به وجود بیاید.» به اعتقاد روحانی «مردم ایران نگاه به آینده دارند و اگر قانون تضعیف شود مردم ناامید می‌شوند و نباید بگذاریم امید از بین برود.»

اما تنها چند ساعت بعد دبیرشورای نگهبان به این موضوع پاسخ داد و نظارت استصوابی را عام و در تمام مراحل دانست. دبیر شورای نگهبان راجع به ابطال انتخابات بعضی از نامزدها به علت دستیابی به اسناد جدید ، که حاکی از عدم صلاحیت برخی افراد بود، افزودند ؛ نظارت استصوابی شورای نگهبان عام و در تمام مراحل است و این اقدام سابقه هم داشته در مورد فردی که بعد از رأی‌آوردن معلوم شد، مدرک تحصیلی‌اش فاقد اعتباراست و انتخابات را شورای نگهبان ابطال کرد . بعضی ادعا می‌کنند بعد از رأی‌گیری فقط مجلس است که می‌تواند اعتبارنامه فرد فاقد صلاحیت را تأیید نکند. این ادعا علاوه بر این که خلاف نظارت استصوابی قبل از ورود به مجلس است ، تاریخ هم نشان نمی‌دهد که در مجلس اعتبارنامه‌ای را به جز یک مورد رد کرده باشند و به شهادت تاریخ این جای معامله و بده و بستان است .

هنوز ماجرای مینو خالقی به پایان نرسیده است. روحانی در همین جلسه البته اشاره کرد که اختلافاتی که میان قوا وجود دارد را با گفت‌وگو درونی حل خواهد کرد و القاء دوگانگی و دو قطبی بودن جامعه کار دشمن است.

مصالحه بر سر حذف مینو خالقی؛ نفر ششم به مجلس می رود

در همین حال سایت خبری پایش مدعی شد که بر سر ماجرای مینو خالقی مصالحه‌ای صورت گرفته است.

این سایت مدعی شد که منابع آگاه از افزایش احتمال مصالحه بر سر حذف مینو خالقی و ورود علیرضا آجدانی نفر ششم انتخابات اصفهان به مجلس خبر می دهند. یک منبع آگاه امروز به خبرنگار «پایش» گفت که دولت اگرچه از رویه شورای نگهبان در رد صلاحیت خانم خالقی انتقاد دارد اما در صورتی که همانند انتخابات دوره گذشته سمیرم، نفر بعدی به مجلس راه یابد اعتراضی نخواهد کرد.