دبیر شورای نگهبان گفت: دشمنان اسلام خواهان نوکر مطلق هستند، دشمن می‌خواهد کشورهای اسلامی به طور کامل عبد و عبید آنان باشند.

دبیر شورای نگهبان گفت: دشمنان اسلام خواهان نوکر مطلق هستند، دشمن می‌خواهد کشورهای اسلامی به طور کامل عبد و عبید آنان باشند.

آیت الله احمد جنتی در هفتمین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت(ره) که در مسجد بالامحله فومن برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه اظهار کرد: خدا را شاکرم که بر سر بنده منت نهاده شد تا در مراسم باشکوه حضرت آیت الله بهجت فومنی(ره) شرکت کنم.

وی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان مراسم ارتحال آیت الله بهجت(ره) افزود: امید است هر سال این مراسم با شکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شود.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه آیت الله بهجت(ره) فقیه، زاهد و متقی بوده است، خاطرنشان کرد: حضور بنده در این مراسم یک کرامت الهی و باورنکردنی است.

وی با بیان اینکه سپاه قوت قلب ما و سپاه نظام امام زمان(عج) است، گفت: سپاه پاسداران خار چشم آمریکا، اسرائیل و پاسدار اسلام و انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله جنتی با اشاره به مضامین آثار آیت‌الله بهجت در ابعاد مختلف، وجود آثار این عالم ربانی را در کنار قرآن مجید، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه و مفاتیح الجنان ضروری دانست و عنوان کرد: علما دارای مقامات بالایی هستند و این در حالی است که خداوند متعال به شیعیان نعمت فقها و علما را که جانشینان پیامبران هستند، داده است.

وی با بیان اینکه علما و فقها دارای خصوصیات ویژه‌ای می‌باشند، ابراز کرد: مشابه خصوصیات آیت الله بهجت(ره) را در فرد دیگری سراغ ندارم.

وی با بیان اینکه آیت الله بهجت(ره) تجسم تقوا و ایمان است، تصریح کرد: تقوا ونماز دین و ارکان دین را حفظ می‌کنند، این عالم ربانی وجود عینی تقوا و زهد است.

امام جمعه موقت تهران قناعت، عبادت، اخلاص، سحرخیزی، یاد خدا، دائم الذکر بودن، پرداخت زکات، کمک به نیازمندان،اهل مکاشفه، اهل کتمان بودن را از ویژگی آیت الله بهجت(ره) خواند و یادآور شد: آیت الله بهجت(ره) عینیت خارجی جهاد با نفس هستند که جهاد اکبر است.

وی خشوع در نماز را از ویژگی مومنان دانست و عنوان کرد: آیت الله بهجت(ره) در نماز خشوع داشتند و درحال نماز می‌گریستند و لحن ایشان در نماز همه را متاثر می‌کرد.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه مومن کسی است که از حرف لغو اجتناب کند، افزود: ایشان فرمودند" قرآن باید عاشقانه خوانده شود تا با خواندن آن احساس نورانیت کرد".

وی بر تسلط این عالم ربانی به علم فقه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: آیت الله بهجت(ره) از تسلط خود در علم فقه، در فتوا و کتابت رساله بهره بردند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آیت الله بهجت(ره) آشنا و آگاه به مسائل روز سیاسی بودند، ادامه داد: فلسفه سیاسی اسلام از فلسفه عبادی مهم‌تر است و ولایت نیز از مسائل مهم سیاسی است و کسی که ولایت را نشناسد تمام اعمال آن باطل است.

وی به فرموده آیت الله بهجت(ره) مبنی بر اینکه دشمنان خارجی به هیچ حدی از نوکری قانع نیستند، اشاره کرد و افزود: یکی از اختلاف‌نظرها با رجال سیاسی عدم قبول و باور این جمله است و برخی در تلاش برای دوستی با آمریکا و شیاطین هستند.

آیت الله جنتی اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند" دشمن به هیچ چیز قانع نیست،اگر امتیازی به دشمن داده شود عطش اخذ امتیازات در آن‌ها بیشتر می‌شود".

وی بر تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: دشمنان اسلام خواهان نوکر مطلق هستند. دشمن می‌خواهد کشورهای اسلامی به طور کامل عبد و عبید آنان باشند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه یکی از وظایف دشمن‌شناسی و دوست شناسی است، متذکر شد: مقام معظم رهبری مکرراً می‌فرمایند "آمریکا دشمن ما است". باید در مقابل دشمن بایستیم و در مقابل دوست و ولی امر تسلیم باشیم.

وی با بیان اینکه برخی دشمن را دوست می‌پندارند، گفت: اعتماد برخی به آمریکا بدلیل ضعف بلوغ سیاسی است، این افراد سرسپرده و جیره‌خوار آنان هستند.

آیت الله جنتی با اشاره به فرموده آیت الله بهجت(ره) درباره امام شناسی یادآور شد: امام زمان(عج) در همین نقطه که نشسته‌اند بر آسمان و زمین اشراف دارند و این درحالی است که امام علی(ع) می فرمایند"من به راه‌های آسمان آشناتر و عالم‌تر می‌باشم تا زمین".

وی ملائک را ناظر بر اعمال ما دانست و عنوان کرد: آیت الله بهجت(ره) از نظر معنویت از اولاد واقعی و دست‌پرورده ائمه اطهار(ع) می‌باشند و از یک امامزاده کمتر نمی‌باشند.

امام جمعه موقت تهران بر اهمیت ماه شعبان و مناجات شعبانیه تاکید کرد و افزود: نیمه شعبان شب قدر است و باید نهایت بهره را برد.

وی با تاکید بر اینکه باید گوش‌مان به بیانات رهبری باشد، ادامه داد: بدانید که رهبری نظام را حفظ و دشمنان را خار و ذلیل کرده است. رهبری مردانه در برابر دشمن مقاومت کرده است.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه رهبری در جبهه‌های مختلف ایستاده و مقابله می‌کند، اظهار کرد: اگر حمایت‌، تلاش و مجاهدت‌های ایشان از یمن، سوریه، فلسطین، عراق، بحرین و... نبود به کلی اشغال می‌شدند.

وی بر اخلال‌گری برخی در داخل کشور اشاره کرد و گفت: ولایت فقیه محوری برای ارکان جمهوری اسلامی، مجلس، دولت و قوه قضائیه است.

آیت الله جنتی با بیان اینکه نباید با برخی از اقدامات سبب شادی دشمن شد، متذکر شد: باید بدانید در صورت شاد بودن دشمن مطمئناً به نفع دشمن کار شده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانایی‌های داخلی محقق می‌شود، افزود: منابع انسانی، مغرهای متفکر و...باید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شوند.

دبیر شورای نگهبان در پایان افزایش اشتغال و افزایش تولید را در گرو ممانعت از ورود قاچاق دانست و اظهار کرد: آمریکا، اسرائیل و فرهنگ غربی جاهلیت امروز می‌باشند و تمام تلاششان انحراف ما از مسیر انبیا است.