عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئولان عربستانی بنا به مسائل سیاسی که در منطقه وجود دارد می‌خواهند در کشورهای اسلامی اخلال ایجاد کنند.

حجت‌الله خدایی سوری اظهار کرد: علی‌رغم مشکلاتی که سال گذشته در حادثه منا پیش آمد، ایران آمادگی خود را برای اعزام ایرانیان به حج تمتع اعلام کرده اما متأسفانه مسئولین عربستانی کارشکنی می‌کنند و این مسأله را به مسائل سیاسی ربط داده‌اند.

وی با بیان اینکه سوءاستفاده حکام عربستانی از مسأله حج و اغفال سایر مسلمانان و تشدید جنگ یمن و سوریه قابل رؤیت است، ادامه داد: مسئولین عربستانی بنا به مسائل سیاسی که در منطقه وجود دارد می‌خواهند در کشورهای اسلامی اخلال ایجاد کنند و رژیم صهیونیستی را تقویت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه عربستان از بیداری و آگاهی ملت ایران بیزار است، تأکید کرد: عربستان باید دست از مسائل قبیله‌ای و جاهلیت بردارد چرا که ادامه روند کار آنان ضربه‌ای به اتحاد جامعه اسلامی وارد می‌کند.

وی گفت: کشتار مسلمانان توسط عربستان باعث شده این کشور در ردیف رژیم صهیونیستی قرار گیرد و قطعا اینگونه رفتارها برای آنان تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

سوری تصریح کرد: امیدواریم رژیم عربستان به خود بیاید و در چند روز آینده مشکل مشرف شدن حجاج ایرانی به مکه مکرمه را برطرف سازد در غیر این صورت مجبوریم سفر امسال را لغو کنیم.