لاریجانی گفته که فرستادن پرونده به هیات حل اختلاف درخواست او بوده و مطهری آن را اشتباه می داند

برای علی مطهری سیاست و اصولش خویشاوندی نمی‌شناسند. او به هر چیز که نقد داشته باشند با صراحت بیان می‌کند. مجلس نهم در حالی پایان یافت که علی لاریجانی در سخنانی خبر مهمی را بیان کرد. او درباره سرنوشت پرونده مینو خالقی خبر داد که در این باره با رهبر انقلاب مشورت کرده است. به گزارش مثلث آنلاین، لاریجانی گفته است: با مقام معظم رهبری درباره وضعیت مینو خالقی صحبت و نظر خود را مطرح کردم.» او مشخص کرده است که نظرش در مورد مینو خالقی چیست. به عبارت روشن‌تر او نیز خواستار حضور مینو خالقی در مجلس است و می گوید: «با شورای نگهبان درباره وضعیت مینو خالقی اختلاف نظر داریم» لاریجانی همچنین عنوان می‌کند که فرستادن پرونده به شورای حل اختلاف خواسته او بود: «از شورای حل اختلاف خواستم به این موضوع ورود کند. نظر این شورا هم به نظر شورای نگهبان نزدیک تر است.»

اما این تصمیم با مخالفت علی مطهری که برادر زن وی نیز هست و بسیاری آنها را به هم نزدیک می‌دانند روبه‌رو شده است. مطهری وزیر کشور را در این موضوع مقصر می‌داند و معتقد است که او تعلل کرده و از حقوق ملت دفاع نکرده است. مطهری گفته:«ایشان اولا زیر بار ظلمی که به منتخب سوم اصفهان روا داشته شده رفته و ثانیا اگر به فرض حق ایشان را درست بدانیم باید نفر ششم اصفهان که بیش از 25 درصد آرا را داشته جایگزین می‌شد. بنابراین آقای وزیر دو جا عقب نشینی کرده و مستحق استیضاح است.»

مطهری بدون نام بردن از لاریجانی تصمیم وی مبنی بر درخواست از شورای حل اختلاف را نادرست خوانده می گوید: «هیأت حل اختلاف نیز هنوز جوابی نداده است اما ارجاع موضوع به هیأت هم به درخواست برخی قوا نیز کار درستی نبود و نوعی فرار از مسأله بود .»

اینکه می‌گویند اعتبارنامه باید توسط هیأت نظارت امضا شود و وزارت کشور آن را به مجلس ارائه کند قابل قبول نیست، زیرا تائید انتخابات حوزه #اصفهان به معنی امضای اعتبارنامه همه منتخبان آن حوزه است و وزیر اعتبارنامه را به مجلس ارسال کند. در مجلس سوم این قضیه سابقه داشته و وزیر کشور وقت چون مرد شجاعی بود اعتبارنامه آن منتخب را امضا و به مجلس ارسال کرد و اجازه نداد رای مردم باطل شود.

اگر وزیر کشور اعتبارنامه مینو خالقی را به مجلس ارسال نکند باید اعتبارنامه سایر منتخبان هم تصویب نشود البته راه استفسار از مجلس همچنان باز است. ما امیدواریم این طرح جز اولین طرح ها در مجلس دهم مطرح شود که آیا اگر انتخابات یک حوزه انتخابیه تائید شد شورای نگهبان می‌تواند آرای یکی از منتخبان را باطل و بقیه را سالم اعلام کند؟

مطهری همچنین می‌گوید باید از رویه های استبدای جلوگیری کرد: «به هر حال ما معتقدیم نقض صریح قانون انجام شده و وضعیت خانم خالقی باید در مجلس مشخص شود. ما ناامید نیستیم و تلاش می کنیم، زیرا معتقدیم باید از رویه های استبدادی جلوگیری کرد.»