بحث هسته ای موضوع این جناح و آن جناح نیست،بلکه جزو سیاست های راهبردی نظام است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:بحث هسته ای موضوع این جناح و آن جناح نیست،بلکه جزو سیاست های راهبردی نظام است.


محمدرضا باهنر در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین افزود: درموضوع هسته ای پذیرش هر نوع توافقی نیاز به موافقت مجموعه نظام دارد به همین سبب قرار نیست کشمکش بین جناح ها به وجود بیاید چرا که نتیجه آن به طور مستقیم به امنیت ملی و حیثیت نظام مربوط می شود.

وی با بیان اینکه هرتوافقی که در موضوع هسته ای صورت گیرد باید به تایید مقام معظم رهبری برسد ، افزود: اگر ایشان درهر زمانی مخالف ادامه مذاکرات باشند به طور قطع مذاکرات قطع خواهد شد و حتی یک ساعت ادامه نیافته و یک تصمیم بعد از آن گرفته نخواهد شد.

نماینده مردم تهران گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند ممکن است برخی حرف ها را لازم نباشد بزنم اما حرفی را که مطرح می کنم ضد آن نیست و هر چه می گویم به آن اعتقاد کامل دارم و شما هم به همان عمل کنید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نحوه پذیرش پروتکل الحاقی هم گفت: هیچ تردیدی نیست که پروتکل الحاقی باید به تصویب مجلس برسد اما پیش از آمدن پروتکل الحاقی به مجلس ، دولت می تواند یک دوره شش ماهه به صورت آزمایشی آن را به اجرا درآورد ، مگر آنکه منع شود.

باهنر افزود: موضوع هسته ای در شرایط کنونی همانند دوران هشت سال دفاع مقدس است و آن زمان هم پذیرش قطعنامه و ادامه جنگ موضوعی نبود که برای پذیرش و یا رد آن بین جناح ها اختلاف باشد و پذیرش آن باید با موافقت امام خمینی (ره) صورت می گرفت و اجرا می شد.