خبر مثلث در مورد فرستادگان عارف برای رایزنی با لاریجانی از سوی رسولی مورد تایید قرار گرفت

روز گذشته مثلث آنلاین خبر داده بود که لاریجانی به درخواست فرستادگان برای رایزنی در مورد اعضای هیات رییسه مجلس پاسخ رد داده است. این خبر اواخر شب دیشب از سوی یکی از نزدیکان عارف در جبهه اصلاحات مورد تایید قرار گرفت.

محمدرسولی در گفت‌وگو با اصلاحات نیوز گفته این خبر را تایید کرد و گفت که در راستای تداوم ائتلاف و نظرات فر اکسیون ایمد از سوی آقایان تاجگردون و تابش به صورت مستقیم به دکتر لاریجانی منتقل شد.

وی ادامه داد:اما متاسفانه چون پاسخی دریافت نشد،فراکسیون امید در راستای اجابت خواست سازمان رای خویش،نامزد موردحمایت خود برای ریاست مجلس دهم را به صورت تلویحی معرفی کرد و در جلسه شنبه عصر فراکسیون به قطعیت می رسد

رسولی با اشاره به عدم ارائه پاسخ از سوی لاریجانی خاطرنشان کرد:به نظرمیرسد به دلیل عدم اقبال آقای لاریجانی متاسفانه فرصت توافق و تفاهم برای ریاست مجلس از بین رفت اما با این وجود دکترعارف روز پنجشنبه تماس تلفنی مستقیم با دکترلاریجانی برقرار کرد.

او همچنین از تماس تلفنی عارف و لاریجانی خبر داد و گفت: دکترعارف در این تماس تلفنی،این آمادگی را مطرح کرند که در مورد سایراعضا هیئت رئیسه مجلس و در تداوم همان سیاسیت راهبردی تعاملی و توافقی قبلی نمایندگی تام الاختیار از طرفین و باهدف گسترش آرامش و جلوگیری از ایجاد تنش در سال 95 در فضای کشور به صورت دموکراتیک و تعاملی دو فراکسیون اصلی مجلس در مورد اعضای هیئت رئیسه گفتگو و تعامل کنند.

حفظ ائتلاف یا ریاست مجلس؟! مساله این است

مشاور ارشددکترعارف ضمن تاکید بر پیگیری مطالبات مردم نگاه مهمترین را نیز پیش رو می گذاشت که نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان همچنان تلاش می‌کنند شرایط را طوری آماده کنند که با لاریجانی وارد تخاصم نشوند. رسولی گفته: «ما اصلاح طلبان ضمن اینکه خود را موظف میدانیم به مطالبات مردمی که به این تفکر اعتماد کردند مسئولانه ، متعهد وفادار باشیم در عین حال فکر میکنیم تداوم این ائتلاف با حامیان دولت و فراتر از این عرصه با شخصیت های محترمی مثل جناب لاریجانی مهم تر از از سایر موضوعات از قبیل مسئله ریاست مجلس است.»