باوجود انتشار اظهارات مدیرشبکه مبنی بر پخش ربنای شجریان در ماه رمضان اما این ماجرا در هاله ابهام باقی ماند

اظهارات مدیر شبکه یک سیما در مورد پخش ربنای شجریان به سرعت در فضای مجازی و رسانه‌ای گسترش پیدا کرد اما او سپس این موضوع را در حالت نه تایید نه تکذیب باقی گذاشت.

چندسالی است که باتوجه به درخواست محمدرضا شجریان در سال 88 صداوسیمای جمهوری اسلامی مناجات ربنای معروف او را که در هنگام اذان در ماه مبارک رمضان پخش می شد، قطع کرده است. این موضوع هرساله واکنش‌هایی را به دنبال دارد. با تغییرات اخیر در صداوسیما امروز مدیر شبکه یک تلویزیون به ایلنا گفته بود که با توجه به صحبت‌های انجام گرفته، ماه رمضان امسال صدای ربنای استاد شجریان هنگام افطار از تلویزیون پخش می‌شود.

به گزارش مثلث آنلاین این خبر را سیدفضل‌الله شریعت‌پناهی داد و در ادامه با اشاره به پخش صدای استاد «محمدرضا شجریان» از تلویزیون در ماه رمضان گفت: هفته گذشته، در جلسه مدیران سیما با ریاست آقای علی‌اصغر پورمحمدی صحبت‌هایی انجام گرفت مبنی بر این که ماه رمضان امسال ربنای استاد شجریان از تلویزیون پخش شود.

شریعت‌پناهی ادامه داد: در آن جلسه تصمیمی مبنی بر این که همه شبکه‌ها ربنا را پخش کنند، یا یک یا چند شبکه خاص، گرفته نشده بود. مدیر شبکه یک با بیان این که باید منتظر تصمیم قطعی معاون جدید سیما ماند، گفت: من فکر می‌کنم امسال صدای استاد شجریان پخش می‌شود.

اما اندکی از انتشار این خبر و پخش آن به صورت گستر ده در شبکه‌های مجازی نگذشته بود که شریعت پناه درباره آن توضیحی را ارسال کرد. او گفت: شریعت‌پناه درباره انتشار خبر پخش ربنای شجریان در تلویزیون گفت: من نگفتم که قطعا ربنای شجریان از تلویزیون پخش می‌شود، بلکه گفتم که این مورد منوط به نظر معاون جدید سیماست و در این باره باید ایشان به این جمع‌بندی و قطعیت برسند.