اختلاف میان تیم جوانفکر و داوری بر سر حمایت از احمدی‌نژاد موجب شده تا وی را یک سخنگوی خودخوانده بنامند

به گزارش مثلث آنلاین؛ درحالی که عبدالرضا داوری را می توان پرکارترین مدافع رسانه‌ای احمدی‌نژاد تلقی کرد اما با این حال اخباری که شنیده می شود حاکی از آن است که وی در میان احمدی‌نژادی‌ها با روی باز پذیرفته نمی شود. در همین رابطه فرید مدرسی در یک خبرکوتاه که در کانال خود منتشر کرد مدعی شد که منبعی آگاه اعلام به او گفته است که "عبدالرضا داوری، هیچ سمتی از سوی احمدی نژاد برعهده‌اش نیست. و در جمع احمدی نژادی ها او ملقب است به "سخنگوی خودخوانده است.»

این اولین بار نیست که میان تیم رسانه‌ای دولت قبل اختلافاتی به وجود آمده است. پیش از این نیز از این دست مسائل در رسانه‌ها مطرح شده بود. پیشتر یکبار که عبدالرضا داوری تعدادی اسامی را به عنوان کابینه آینده محمود احمدی‌نژاد معرفی کرده بود با واکنش تیم جوانفکر روبه‌رو شده بود.

بررسی‌های نشان می‌دهد که داوری برای آنکه بتواند کار رسانه ای برای احمدی‌نژاد انجام دهد تلاش کرد تا با راه‌اندازی تشکیلات هما (هواداران محمود احمدی‌نژاد) این افراد را سازماندهی کند. اما راه به جایی نبرد چرا که به برخی از درون تشکیلات احمدی‌نژاد با اینکه وی سرپرستی این کار را برعهده داشته باشد مخالف بودند.

همان زمان سایت دولت بهار که تیم جوانفکر آن را اداره می‌کنند در خبری عنوان کرد که تشکیلات هما منحل شده است و در بیانیه‌ای نوشت:«در پی برخی اقدامات مکرر، مشکوک و خودسرانه طی ماه های اخیر، که با استقبال مزورانه دشمنان قسم خورده و رسانه های معلوم الحال نیز مواجه شده است، شورای مرکزی «هما» (مجتمع رسانه ای هواداران دکترمحمود احمدی نژاد) امشب (دوشنبه) با اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد و این تشکیلات را منحل اعلام کرد.»

در ادامه این خبر آمده بود: «شورای مرکزی «هما» در این جلسه، اعلام کرد این تشکیلات از امروز منحل و هرگونه بهره برداری از عنوان «هما» (مجتمع رسانه ای هواداران دکتر محمود احمدی نژاد) فاقد وجاهت است. براساس مصوبه شورای مرکزی

«هما»، استفاده از عنوان «هما» در عناوینی همچون سخنگو، رییس، سرپرست، مدیرمسوول روزنامه اینترنتی، مسوول کارگروه و نظایر آن غیرمجاز است.» اشاره متن خبر به سخنگو، رییس و... تلویحا عبدالرضا داوری بود، چرا که در تشکیلات «هما» تنها نامی که بیش از بقیه رسانه ای شده و اخبار مربوط به احمدی نژاد را منتشر می کند، داوری است.

مشکل تیم جوانفکر با عبدالرضا داوری به اعتقاد برخی تک‌روی‌های وی عنوان شده است. اما با این حال او توانسته تیمی از هواداران علاقه‌مندان به محمود احمدی‌نژاد را گرد هم آورده و در فضای مجازی حرف اول را در میان گروه‌های حامی احمدی‌نژاد بزند. داوری برخلاف جوانفکر و تیم رسانه‌ای او خاصیت های فضای مجازی را می شناسد و به درستی از آنها استفاده می‌کند.