آقای لاریجانی برداشت مثبت از عملکرد نهم و دهم ندارند، من هم معدل عملکرد دولت نهم و دهم را مثبت ارزیابی نمی کنم

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت:

*اینکه آقای روحانی یا هر رئیس‌جمهور دیگر توقع داشته باشند مخالف نداشته باشند، شدنی نیست. به هر حال منتقدان علاقه دارند دولت آقای روحانی یک دوره‌ای شود؛ البته معلوم نیست که علاقه آنها به کرسی بنشیند، به هر حال در سیاست هیچ اتفاق غیرممکنی وجود ندارد.

*{در پاسخ به سؤالی درباره ورود احمدی‌نژاد به رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری و احتمال حمایت اصولگرایان از وی}: باید ببینیم که اصلاً آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات می‌آید یا نه ولی هنوز تصمیم‌گیری زود است.

*{ درباره ادعای برخی مبنی بر رد صلاحیت شدن روحانی برای انتخابات ۹۶ }: درباره صلاحیت یا رد آن برای آقای روحانی هیچ ادله ای وجود ندارد

*{در پاسخ به این سوال که اصول گرایان چه گزینه ای را در مقابل آقا روحانی قرار خواهند داد}:اگر گزینه ای هم داشته باشیم نمی گوییم اما هنوز در این باره تصمیمی نگرفته ایم چون زود است.

*{درباره مواضع علی لاریجانی در نقد از دولت نهم و دهم و تمجید از دولت یازدهم}: دولت یازدهم در سه تا چهار هدف خود خوب عمل کرده اما در برخی اهداف عملکرد خوبی نداشته است، اگر مشکلات اقتصادی را صددرصد به برجام گره بزنیم اشتباه است چون ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی به عملکرد قابل نقد خودمان برمی گردد اگر کسی فکر می کند با چند قرارداد خارجی مشکلات اقتصادی حل می شود در اشتباه است.

* دولت نهم و دهم را هم نباید سیاه و سفید ببینیم. آقای لاریجانی برداشت مثبت از عملکرد نهم و دهم ندارند، من هم معدل عملکرد دولت نهم و دهم را مثبت ارزیابی نمی کنم اما نقاطی دارد که می توان آن را تقویت کرد.

*{ درباره کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری}: این خواب ها تعبیر نمی شود که من کاندیدا شوم من بازنشسته هستم و تصمیمی برای کاندیداتوری ندارم، تصمیم گیری زود است، هنوز کاندیدایی نداریم، من هم جزو کاندیداها نیستم.

*{ درباره اینکه اصول گرایان از آقای لاریجانی حمایت نکرده اما از رئیس شدن وی خوشحال شدند}: درباره انتخابات مجلس یک وزن کشی صورت گرفت، برخی در رسانه ها اصرار داشتند که اصلاح طلبان پیروز شدند ما هم گفتیم ۱۰ خرداد معلوم می شود. اگر اصلاح طلبان می توانستند هرگز کوتاه نمی آمدند حداقل این است که اصلاح طلبان اکثریت مجلس را ندارند.

* آقای لاریجانی اصولگراست ممکن است برخی نقدها وجود داشته باشد اما نهایت کار مهم است که هم رئیس و هم ترکیب مجلس اصول گراست.