رئیس این مرکز را هیأت امنا تعیین می‌کنند که شامل هیأت رئیسه مجلس نیز می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه تا زمان تعیین رئیس جدید در سمت ریاست مرکز پژوهش‌ها باقی می‌ماند، گفت: آقای عارف زیبنده ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس است.

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه 17 خرداد پس از صحن علنی مجلس در جمع خبرنگاران درباره گزینه‌های ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: رئیس این مرکز را هیأت امنا تعیین می‌کنند که شامل هیأت رئیسه مجلس نیز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 4 سال مدیریت مرکز پژوهش‌های مجلس را بر عهده داشته است، اظهار داشت: اکنون هم در این سمت هستم تا رئیس جدید تعیین شود.
جلالی از حضور چهره‌های جدید برای ریاست مرکز پژوهش‌ها در مجلس دهم سخن گفت و با اشاره به اینکه محمدرضا عارف نماینده مردم تهران زیبنده ریاست این مرکز است، گفت: اگر هیأت امنا تصمیم گرفتند ریاست مرکز را به آقای عارف بدهند ما از الان به ایشان «ولکام» می‌‌دهیم.
وی با ابراز بی اطلاعی از جلسه امروز هیأت رئیسه و دعوت از وی جهت مذاکره درباره رئیس آتی مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: تصور می‌کنم که در این باره دیرتر تصمیم‌گیری شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت‌: من نامه‌ای در این باره به کسی نداده‌ام اما با برخی دوستان که بحث شد گفته‌ام هر چه صلاح می‌دانند اقدام کنند.