از همان سال اول دولت روحانی این تذکر داده می‌شد که علیرغم تمام تلاش دولت و شخص روحانی تیم رسانه ای و سیاسی دولت ضعیف است

مرتضی مبلغ عضو شورای مرکزی حزب #اتحاد_ملت به ایلنا گفت:

* از مدت ها قبل موضوع تک دوره‌ای بودن دولت #روحانی از طریق یک جنگ روانی از سوی جریان افراطی به ویژه جریانی که در دولت هشت‌ساله گذشته نقش جدی داشتند، مطرح می‌شود. آنها با این کار می‌خواهند ضمن تخریب و تضعیف دولت، شرایطی را فراهم کنند که دولت تک‌دوره‌ای شود و به دنبال آن به قدرت باز گردند.

* این جریان بعد از انتخابات هفتم اسفند که مردم در آن «نه» بزرگی به تندروها گفتند، روند تخریب‌های خود را تشدید کردند. این تخریب‌ها به ویژه در استانه انتخابات سال ۹۶ شکل گسترده‌تری را به خود گرفته است.

* {در واکنش به موضوع پروژه عبور از روحانی توسط اصلاح‌طلبان که از سوی جناح رقیب مطرح شده} این یک ادعا پیش نیست؛ طرح این مسایل صرفا یک جنگ روانی است که روز به روز ابعاد متنوع‌تری پیدا می‌کند. اصلاح‌طلبان از قبل مواضعشان روشن بوده و استراتژیکی‌شان این بوده که دولت را به پشتوانه شعارهایی که داده است، کمک کنند تا دولت در تحقق این وعده موفق باشد.

* برای سال ۹۶ رقیب جدی برای آقای روحانی وجود ندارد، اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل از روحانی حمایت خواهند کرد. در این میان تنها بخش اندکی از اصولگرایان افراطی مطالبی را علیه دولت مطرح می‌کنند و ممکن است گزینه‌هایی داشته باشند، اما بی شک هیچ یک از آنها رقیب جدی برای روحانی نخواهند بود.

* افکار عمومی جامعه با کسانی که به عنوان کاندیداهای ریاست جمهوری سال ۹۶ مطرح هستند به خوبی آشناست. جریان افراطی هم گزینه جدیدی را در نظر ندارد تا بتواند آن را به مردم عرضه کند و بتوانند رقابت جدید با روحانی داشته باشند.

* در مسایل اقتصادی هم به دلیل وضعیت بحرانی که این دولت از گذشته به ارث برده، جبران خسارت‌ها بیش از ۲ دهه طول می‌کشد. به نظر می‌رسد در این میان مدیران اقتصادی که دولت یازدهم، به طور میانگین توانمندی لازم را برای استفاده بهینه از همین فرصت‌ها وامکانات ندارند و چندان موفق نبودند.

* خلاءهای دولت یازدهم مشخص است بخشی اقتصادی و بخشی مربوط به سیاست داخلی است که باید مدیریت‌ها در این زمینه‌ها تقویت شود از سوی دیگر نکته مهم مدیریت‌های منطقه ای است برخی از این مدیران مدیران سیاسی استان‌ها ضعیف و کم‌توان هستند و کارایی لازم را ندارند. اینها باید به نحوی جبران شود، در غیر این‌صورت دولت با از دست دادن اعتماد عمومی مواجه می‌شود. اینها اموری نیست که بتواند نسبت به آنها ملاحظه کاری و رودربایستی داشت.

* در فرصت باقی‌مانده باید با سرعت برای رفع این خلاءها تلاش شود، چراکه تندروها نیز به شدت برای تخریب دولت تلاش می‌کنند و در این میان تنها مدیران کارآمد هستند که می‌توانند سنگ‌اندازی های جدید تندروها را خنثی کنند.

*از همان سال اول دولت روحانی این تذکر داده می‌شد که علیرغم تمام تلاش دولت و شخص روحانی تیم رسانه ای و سیاسی دولت ضعیف است و کارایی لازم را ندارد، اما متاسفانه به این تذکرها کمتر توجه شد. هر لحظه به این خلاء توجه شود بدون شک مفید خواهد بود و این مساله باید جزو ضروریات کار دولت باشد.

* امروز مساله آگاهی‌بخشی به مردم و آشکار کردن تحرکات مخرب علیه دولت با شنیدن انتقادهای مردم جزو امور ضروری است که کمتر به آن پرداخته می شود. در فرصت باقیمانده باید به این مساله برای افزایش اعتماد عمومی توجه بیشتری شود. وقتی مسوولان صادقانه به مردم حقایق را بگویند، طبیعی است که مردم هم ضمن پشتیبانی از دولتمردان سطح مطالبات خود را با امکانات موجود تنظیم می‌کنند.