در جریان تیراندازی در یک کلوپ شبانه در اورلاندو آمریکا، حدود 20 نفر کشته و 42 نفر زخمی شده اند

در جریان تیراندازی در یک کلوپ شبانه در اورلاندو آمریکا، حدود 20 نفر کشته و 42 نفر زخمی شده اند. بر اساس اعلام منابع پلیس محلی، یک فرد مسلح با وارد شدن به این کلوپ، به سوی حاضرین آتش گشوده است. پلیس، این واقعه را یک «حمله تروریستی» دانسته است.
به گزارش «مثلث آنلاین»؛ پلیس اورلاندو اعلام کرده واقعه مذکور که حدود ساعت 2 صبح به وقت محلی رخ داده، یک حمله تروریستی بوده است. فرد مسلح، از ساکنین اورلاندو نبوده و گفته می شود، بسیار مجهز و برای انجام عملیات خود آماده بوده است.
بر اساس گزارش ها، در ساعت پنج صبح و پس از وقوع درگیری با پلیس، فرد مسلح در داخل کلوپ «پالس» که یکی از بزرگترین کلوپ های اورلاندو به شمار می رود، کشته شده است. به گفته رئیس پلیس منطقه، اعلام شمار دقیق قربانیان هنوز دشوار است، چون تا حدود ساعت 7 به وقت محلی، بسیاری از اجساد هنوز از داخل کلوپ به بیرون منتقل نشده بود.
به گفته این رئیس پلیس، واقعه تیراندازی ابتدا در داخل کلوپ آغاز شده و سپس، زمانی که مأمور امنیتی کلوپ تلاش کرده جلوی فرد مهاجم را بگیرد، به بیرون از کلوپ کشیده شده است. پس از کشته شدن مأمور امنیتی، فرد مهاجم به داخل کلوپ برگشته و تیراندازی را ادامه داده است.
گفته شده که فرد مهاجم، یک وسیله انفجاری به همراه داشته و نیروهای پلیس مشغول بازرسی محل هستند تا بمب یا ابزار انفجاری دیگری در آنجا نباشد. واحد پلیس محلی از مردم خواسته از محل حادثه فاصله بگیرند و خواستار کمک نیروهای محلی و فدرال شده است. همچنین از کسبه و کارمندان منطقه خواسته شده در صورت امکان، در خانه های خود مانده و به سر کار نروند.
گفتنی است، هنوز از هویت دقیق فرد مهاجم و انگیزه های وی اطلاعی در دست نیست و منابع پلیس خبری را رسما در این زمینه اعلام نکرده اند.