یک سایت اصلاح طلب نزدیک به یکی از نایب رئیسان مجلس مدعی شد مدیرعامل بانک تجارت ماهانه 100 میلیون تومان حقوق گرفته

در ادامه ی چالش شفافیت فیش های حقوقی با ارقام بالا که با دستور رییس جمهور در حال پیگیری است، این بار تصویر چند فیش حقوقی به رویت خبرنگار انصاف نیوز رسیده که نشان می دهد مدیرعامل بانک تجارت در ۹ ماهه ی اول سال ۱۳۹۴، رقم ۷۱۰ میلیون تومان حقوق خالص دریافت کرده است؛ یا به عبارتی ماهیانه به طور میانگین ۷۸ میلیون تومان.

هفته ی گذشته، رییس جمهوری طی دستوری از معاون اول خود خواست تا در اسرع وقت همه موارد تخلف و هرگونه سوء استفاده در خصوص حقوق و پاداش های پرداختی به مدیران در دستگاه های اجرایی را شناسایی کرده، و وجوهی که به ناحق پرداخت شده به بیت المال مسترد و مدیران متخلف عزل شوند.

به گزارش مثلث آنلاین، سایت انصاف نیوز که گردانندگان آن به پزشکیان نایب رئیس مجلس نزدیک است در گزارشی مدعی شد: بر مبنای این فیش ها، فیش ٣ صفحه ای جمع درامد ریالی ٩ ماهه ی «ا.م.ن» (مدیر عامل بازنشسته ی سال ١٣٨٧ که مجددا دعوت به کار شده) در سال ٩٤ تا آذر ماه سال ١٣٩٤، رقم ٩٢٧ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، یعنی میانگین ماهی ١٠٣ میلیون تومان بوده است.

مبلغ مالیات بر حقوق واریزی وی به حساب خزانه فقط ١٧٢ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در این ٩ ماهه بوده است. یعنی خالص دریافتی ٩ ماهه اش پس از کم شدن کسورات، ٧١٠ میلیون تومان بوده است.

اما غیر از درامد ریالی مستقیم از بانک تجارت، احتمالا پاداش های ریالی و ارزی از محل عضویت در هیات مدیره در چند شرکت دیگر نیز به وی تعلق گرفته که بانک تجارت سهامدار آنهاست و وی قاعدتا در سمت های رییس و یا عضو هیات مدیره ی آنهاست.

همچنین بر اساس این گزارش، در سال ١٣٩٣ وام قرض الحسنه ای با کارمزد فقط ۱ درصد معادل ٤٥ برابر حقوق (منهای اضافه کار و برخی مزایا) از بانک تجارت دریافت شده که نزدیک به ۱ میلیارد تومان بوده است.

همچنین فیش های حقوقی «م.ف.ه»، دیگر نیروی بازنشسته که در سال ١٣٩٣ به کار عودت شد و با مبالغ جدید حقوق مجددا در بانک تجارت به عنوان رییس هیات مدیره مشغول شد نشان می دهد که در دی ماه سال ٩٤ جدا از فیش های ماهانه در این سال که فیش آذر ماه وی در تصویر دیده می شود، مبلغ ٦٠٠ میلیون تومان با اسامی و عناوین دیگر و به طور خالص پس از کسورات مختلف از جمله اقساط وام قرض الحسنه (با یک درصد کارمزد و ٤٠ برابر حقوق)، مبلغ ٤٨٠ میلیون تومان به حسابش واریز شده است.