عارف در سکوت خبری قرار گرفته و رفتار او در انتخابات کمیسیون آموزش نشان از یک دلخوری درونی می دهد

مثلث آنلاین، صابر کرامت روز گذشته در رای‌گیری‌ کمیسیون‌های مجلس، زاهدی وزیر دولت احمدی‌نژاد به ریاست کمیسیون آموزش مجلس دهم رسید. این درحالی بود که عارف در این کمیسیون عضویت دارد و بسیاری معتقد بودند که او ریاست این کمیسیون را برعهده خواهد گرفت، اما در ناباوری بسیاری عارف اصلا برای این کمیسیون کاندید نشد. شواهد نشان می‌دهد که عارف بعد از آنکه نتوانست در انتخابات هیات رئیسه مجلس بر علی لاریجانی غلبه کند دچار نوعی حالت سرخوردگی توأم با دلخوری از اصلاح طلبان شده است. هنوز مشخص نیست درگیری عارف در درون جبهه اصلاحات با کسانی است و البته به کجا خواهد انجامید.

بعد از عدم توفیق عارف در انتخابات هیات رئیسه موقت او در انتخاب هیات رئیسه دائم کاندیدا نشد. رفتار روز گذشته عارف نیز نشان می‌دهد او از سر دلخوری اصلاح طلبان به این رقابت وارد نشده است. به اعتقاد برخی عارف به دنبال این بود که بتواند با تکیه بر حمایت های دولت روحانی به ریاست مجلس برسد اما بعد از اینکه در این کار موفق نبود از آنها دلزده شده است.

در همین رابطه امروز جواد روح از نویسندگان نشریه صدا در متن کوتاهی که در صفحه شخصی خودش در اینتساگرام منتشر کرد، انتقاد تندی را به عارف داشت و نوشت که از رای به او پشیمان است. این روزنامه نگار اصلاح طلب از عارف اعلام برائت و از کسانی که از آنها خواسته بود به عارف و لیست امید رای بدهند عذرخواهی کرد.

اختلافات میان کارگزاران سازندگی و عارف از مدت‌ها پیش آغاز شده بود. کارگزاران برخلاف سایر گروه‌های اصلاح طلب مایل به ریاست عارف نبود و در این مسیر تلاش نکرد. اما اینکه حالا چرا از عارف ناراحت هستند مشخص نیست. عارف که تا روز رای گیری هیات رئیسه موقت حضور رسانه ای چشمگیری نیز داشت، از آن تاریخ به بعد در سکوت خبری قرار دارد. او البته همچنان ارتباطش را با اصلاح طلبان حفظ کرده و بسیاری از اصلاح طلبان شب گذشته افطار را میهمان عارف بودند. همچنین در حالی که زمزمه‌هایی حاکی از ریاست عارف بر مرکز پژوهش های مجلس به گوش می رسید، امروز کاظم جلالی از سوی علی لاریجانی به این سمت معرفی شده است. به نظر می رسد این تازه سرآغاز اتفاقات مربوط به این اختلافات باشد و هنوز تمام ماجرا بر ملا نشده است.