شاید دوره های قبل هم در درون شورای نگهبان اختلاف نظر بوده اما رسانه ای نشده است.

حسینعلی #امیری سخنگوی #وزارت_کشور که زمانی حقوقدان شورای نگهبان هم بوده است می‌گوید:

زمانی که حقوقدان شورای نگهبان بودم در خیلی جاها نظرم با نظر آقای #جنتی متفاوت بود. شاید دوره های قبل هم در درون شورای نگهبان اختلاف نظر بوده اما رسانه ای نشده است.

اصلاح‌طلبان وقتی به زعم خود، کاندیداهای مطرح و لیدرهای انتخاباتی خود را به حکم داور از میدان بیرون بردند، بازی را بهم نزدند، ماندند و با رعایت قاعده و اصول بازی، موضوع را پیش بردند، کاندیداهایی که رد صلاحیت شدند و یا احراز شرایط نشدند بلااستثناء افراد دیگری را وارد رقابت انتخاباتی کردند و هیچ‌گاه انتخابات را تحریم نکردند، به نظر بنده، این موضوع فرهنگ و دستاورد جدیدی است که باید به فال نیک گرفت

اصلاح طلب‌ها هر سه چهار روز یک بار اینجا هستند. لیدرهایشان با ما در ارتباط هستند، جلسه می‌گذاریم، مشورت می‌دهند، پیشنهاد می‌دهند. رابطه اصلاح طلب ها با ما خیلی خوب است.

وزارت کشور استفساریه در خصوص موضوعاتی مانند مشکل خانم #خالقی را از مجلس درخواست کردیم. با توجه به اینکه، نظر حقوقی وزارت کشور با نظر حقوقی شورای نگهبان، در مورد مرز نظارت استصوابی متفاوت بود بنابراین آقای وزیر شرحی به رئیس مجلس نوشتند و تقاضا کردند که این قانون تفسیر بشود و آن مطلبی که آقای مطهری اشاره کردند. همین است. در مورد خانم خالقی ما با اقای مطهری، متعدد صحبت داشتیم.

اینکه این استفساریه به موضوع بازگشت خانم خالقی برسد یا نه بستگی دارد که رئیس و هیات رییسه مجلس کی این را در دستور کار بگذارد.

سیاست وزارت کشور این است که از تمام کنسرت‌ها با مجوز قانونی حمایت کند تحت هیچ عنوانی نمی پذیرد کنسرت های مجوز دار بهم بخورد.

در هفته گذشته یک موجی تخریب علیه دولت شکل گرفت که از بیرون که نگاه می کنیم حس می کنیم کاملا برنامه ریزی شده بود. مثلا یک دفعه آمدند به بحث پرداخت هایغیرمتعارف پرداختند. این پرداخت ها چیزی نبود که در این دولت پایه گذاری شده باشد اگر کسی در یک بانکی حقوقی متفاوت با حقوق کارمندان دولت می گیرد باید به نظام پرداختی آنجا توجه کنیم.

هفته گذشته موجی درست شد که این پرداخت های نجومی در دولت یازدهم صورت گرفته است. این نشان می دهد که این موضوع جنگ روانی است. قطعا در سال نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری کارهایی با هدف عملیات و تخریب روانی صورت می گیرد.

ما بارها اعلام کردیم که هر کسی ادعا دارد مطرح کند و سند بدهد. چندبار آقای حدادعادل را دیدم اما ایشان چیزی به ما ارائه ندادند