باتوجه به اظهارات دو تن از نمایندگان می‌توان گفت که در نفس اظهارات احمدی‌نژاد یک «تهدید» نهفته است

داوود حشمتی - مثلث آنلاین، محمود احمدی‌نژاد روز گذشته در مسجد نارمک سخنرانی کرد و در حالی که بسیاری از رسانه‌ها نسبت به بازتاب این سخنرانی بی‌تفاوت بودند، بخشی از اظهارات احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای همراه با انتقاد داشت.

کاربران شبکه‌های مجازی بخشی از اظهارات احمدی‌نژاد که از عدم «تجسس» در احوال شخصی مخالفان و برملا کردن آن سخن گفته بود، را بازتاب داده و با مقایسه آن با مناظره سال 88 معتقدند بودند او با صداقت این گفته‌های را بیان نمی‌کند. اما نگاهی دقیق به این بخش از سخنرانی نشان می‌دهد که عموما در درک درست از این بخش از سخنان احمدی‌نژاد به خطا رفته‌اند. در نفس اظهارات احمدی‌نژاد یک «تهدید» نهفته شده است. او با صراحت از «ستاریت» و «پرده‌پوشی» سخن گفته است. این اظهارات را اگر در کنار حرفهای دو تن از نمایندگان مجلس نهم قرار دهیم معنای واضح‌تری پیدا می‌کند.

فاضل موسوی ، نماینده و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم در گفت و گویی مدعی شده بود که احمدی نژاد با عزل مصلحی، به پرونده های افراد مختلف در وزارت اطلاعات دست پیدا کرده است و از برخی از این اطلاعات در خصوص آن افراد استفاده می کند. این افشاگری چند روز بعد توسط جعفرزاده ایمن‌آبادی تکمیل شد. او گفته بود که دلیلی همراهی برخی با احمدی‌نژاد وجود پرونده‌های وزارت اطلاعات و نقاط ضعفی است که او از این افراد می داند. جعفرزاده گفته بود: «همان طور که پیش بینی می شد اطلاعات برخی از افراد شاخص کشوری از وزارت اطلاعات خارج شده و این اطلاعات پاشنه آشیل فشار احمدی نژاد بر این افراد شده است تا در برابر رفتارها و سیاست های احمدی نژاد سکوت و حتی در مواردی نیز بالاجبار ایشان را همراهی کنند.»

احمدی‌نژاد روز شهادت امام علی در مسجد نارمک برای مردم از «ستاریت» گفت. او از پرده‌پوشی حرف زد و می‌توان به درستی دید که او خود را یکی از افراد «پرده‌پوش» معرفی می کند که هرگز اسرار مردم را فاش نکرد. احمدی‌نژاد درباره حضرت علی گفت: «او نشانه و تجلی اسم ستاریّت خداوند و ترجمان آیه" لقد کرّمنا بنی آدم" است. او هرگز اسرار مردم را فاش نکرد. فراوان نقل شده است که خطاها و گناهان را می پوشاند. او از کرامت انسان ها تا آخرین درجه صیانت و پاسداری کرد. او هرگز در امور شخصی افراد تجسس نکرد. گرچه از اسرار تخلفات اخلاقی و شخصی مخالفین و دشمنانش خبر داشت لیکن هرگز از آنها به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکرد.»

باتوجه به اظهارات دو نماینده سابق مجلس، آیا پرده‌پوشی احمدی‌نژاد می‌تواند دائمی باشد و او به رویه علنی و فاش نکردن آنها در آینده ادامه دهد؟

خطاب به جناب مالک فرمود:" در مردم عیب هایی است و والی از هر کس دیگر به پوشاندن آنها سزاوارتر است. آنچه از عیب های مردم از نظرت پنهان است مخواه که آشکار شود زیرا آنچه بر عهده تو است پاکیزه ساختن چیزهایی است که بر تو آشکار می شود. تا توانی عیب های دیگران را بپوشان تا خداوند عیب های تو را بپوشاند".

اگر بپذیریم که او پرونده‌هایی را در دست دارد، آیا این حرفها نمی‌تواند نوعی تهدید باشد و بیان این موضوع که او مشغول پرده پوشی است؟ نکته اینجاست که رویه احمدی‌نژاد نشان داده است که نمی‌توان اطمینان داشت این پرده پوشی تا همیشه ادامه پیدا کند.