رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به منظور ارائه گزارش وضعیت محیط زیست کشور و تبیین نیازمندی‌های قانونی در این حوزه بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، یکشنبه آینده مهمان صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

ابتکار

سید محمد مجابی، معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در این باره گفت: با توجه به مسائل و چالش‌های مهم محیط زیست کشور همچون پدیده گرد و غبار که در حال حاضر گستره وسیعی از کشور را در بر گرفته، همچنین افزایش آلودگی هوا در مراکز استان‌ها و کلانشهرهای کشور همزمان با نیمه دوم هر سال ارائه این گزارش در صحن علنی بسیار حائز اهمیت است.

مجابی اشاره‌ای هم به لوایح زیست محیطی ارائه شده به مجلس نهم و عدم به نتیجه رسیدن آنها داشت و اظهار کرد: از جمله این لوایح، لایحه "هوای پاک" است که ورود و همکاری مجلس دهم در بررسی و تصویب این لایحه به ویژه در مقطع زمانی کنونی می‌تواند اثرات قابل توجهی بر کنترل آلودگی هوا داشته باشد.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، وی قرار داشتن موضوع لایحه برنامه ششم توسعه در دستور کار مجلس دهم را یادآور شد و گفت: ارائه گزارش وضعیت محیط زیست کشور در صحن علنی مجلس می‌تواند تاثیر بسزایی در تصویب قانون برنامه ششم مبتنی بر شاخص‌های توسعه پایدار داشته باشد.