روز گذشته سومین جلسه بزرگداشت هفتم تیر برگزار شد که در آن بزرگان سیاست از هر طیفی حاضر شدند

به گزارش مثلث آنلاین روز پنج شنبه و با وجود گذشت سه روز از سالروز شهدای هفتم تیر مراسم یادبود این شهدا در حوزه علمیه لواسان برگزار شد.

در این مراسم طیف های گوناگون سیاسی دیده شدند. از سیدحسن خمینی تا علی لاریجانی. هفته گذشته دو مراسم دیگر نیز برای یادبود این شهدا در تهران برگزار شد.

روز دوشنبه و همزمان با سالگرد شهدای هفت تیر، در مجلس شورای اسلامی فراکسیون امید مراسمی را برگزار کرد که سخنرانی های این مجلس نیز بازتاب زیادی در رسانه ها داشت. همزمان با این مراسم کانون توحید تهران شاهد برگزاری بزرگداشت این شهدا بود. میزبان این مراسم فرزندان آیت الله بهشتی بودند. آنها به مراسم عارف و مجلس نرفته بودند و همچون دو سال گذشته و بعد از یک وقفه چند ساله این مراسم را در کانون توحید برگزار کردند. سخنران اصلی این مراسم ناطق نوری بود. از جمله کسانی که در این مراسم شرکت کردند می توان به آیت الله بیات زنجانی، کرباسچی و حسین فریدون اشاره کرد.

روز بعد از این بزرگداشت، مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی سئوال کرد که چرا آیت الله هاشمی به این مراسم دعوت نمی شود؟ او می پرسید مگر هاشمی چه می گوید که از حضور او ممانعت می شود؟

اما با وجود گذشت سه روز از هفتم تیر، یک جلسه دیگر برای این شهدا برگزار شد. این بار نیز فرزندان آیت الله بهشتی و حجت الاسلام ناطق نوری در آن حضور داشتند. در این مراسم تعداد زیادی از اهالی پاستور نیز دیده می شدند که به همراه بخشی از فعالان سیاسی طیف های مختلف به این مراسم رفته بودند. کرباسچی، ترکان، برادران ناطق نوری، سیدحسن خمینی، جهانگیری، آخوندی و هادی خامنه ای در این مراسم حضور پیدا کردند.