ساعاتی بعد از مهار آتش‌سوزی در یکی از برج‌های مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا یک مخزن دیگر این مجتمع آتش گرفته است.

ساعاتی بعد از مهار آتش‌سوزی در یکی از برج‌های مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا صبح امروز پنج‌شنبه ۱۷ تیر مخازن این مجتمع آتش گرفته است. معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: نمی توان زمان مشخصی را برای مهار آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر اعلام کرد.

به گزارش مثلث آنلاین، عصر روز گذشته مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر دچار حریق و انفجار شد اما به گفته مسئولان هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس پس از ساعاتی این آتش در همان مخزن ۲۰۰۱ کنترل و مهار شد که البته امروز همین مخزن دچار حریق و انفجار شده است و به گفته عبدالرسول دشتی - رئیس روابط عمومی شرکت هلدینگ خلیج فارس - عامل این انفجار و آتش شوزی مجدد باقی ماندن مواد در مخزن، خاموش نشدن کامل آتش و گرمای هوا بوده است.

وی در این باره به ایسنا گفت: «خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی و حتی مصدوم نداشته است و همه منطقه در حالت آماده باش کامل به سر می‌برند تا این آتش را در همان مخزن ۲۰۰۱ به صورت کامل خاموش کنند.»

ستاد مدیریت بحران که برای رسیدگی به این حادثه تشکیل شده، درباره خطر گسترش آتش هشدار داده و دستور تخلیه دیگر مخازن این واحد پتروشیمی را صادر کرده است.

گفته می شود 300 خودرو آتش نشانی برای مهار این آتش سوزی بسیج شده اند.

جاده ماهشهر به بندر امام نیز بسته شده است.

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفته است: «اکنون دو بالگرد آتش نشانی از استان های تهران و فارس در محل حادثه حضور دارند. علاوه بر این، شش بالگرد از سوی وزارت دفاع در حالت آماده باش هستند که در صورت اعلام نیاز، پرواز خواهند کرد. همچنین یک هوایپمای اطفای حریق نیز در تهران آماده است ولی ما تاکنون اعلام نیاز نکرده ایم.»

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: «تمام امکانات استان برای مهار آتش بسیج شده اند و هیچ مشکلی در خصوص امکانات وجود ندارد.»

پتروشیمی بوعلی سینا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی در شهرستان ماهشهر در استان خوزستان واقع شده است.