رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا، گفت: امروز به برکت خون شهدای مدافع حرم، یک به یک صدای شکسته شدن مهره‌های داعش و سردمداران آن شنیده می‌شود.

سردار احمدرضا رادان در سیزدهمین یادواره سردار شهید" نورعلی یونسی" و آلاله‌های سرخ که در قائم‌شهر مازندران برگزار شد، گفت: باید به‌ خاطر شرکت در مراسم شهدا از آنها تشکر کنیم، شهدا سالیان سال بعد از شهادتشان به ما اجازه می‌دهند در یادواره‌ های‌ آنها شرکت کنیم و این ما هستیم که به این یادواره‌ ها نیاز داریم در واقع شهدا ما را به یادواره ‌ها دعوت می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهدا به ما لطف دارند و از سر دل ‌سوزی برای ما دعوت‌ نامه می ‌فرستند، گفت: همانطور که این افراد در زمان حیات خود همه را به دفاع از مرز و بوم دعوت می‌کردند.باید اعمال ما به ‌گونه‌ای باشد که فردای قیامت شرمنده شهدا نباشیم و آنها شافی ما باشند نه اینکه خدای نکرده از ما و رفتارمان نزد خداوند شکایت کنند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا با بیان اینکه شهدای مدافع حرم ادامه‌ دهنده راه شهدای 8 سال دفاع مقدس هستند، تصریح کرد : این عزیزان فضای ایران را همانند سال‌ های دفاع مقدس مملو از نور ولایت و شهادت کردند.

وی به تلاش برخی‌ها برای به بیراهه بردن و فراموش کردن یاد شهدا اشاره کرد و گفت: شهدای ما از مولای خود حسین(ع) الگوبرداری کردند و نهضت ‌شان بر گرفته از راه شهدای عاشورا است و همین امر موجب زنده نگه داشتن یاد و نام آنهاست و امروز بر همگان ثابت شده است که شهدای جمهوری اسلامی ایران، خط مشی شهدای کربلا را پیمودند، زیرا حول محور ولی امر خود بودند و به ندای ایشان لبیک گفتند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا با بیان اینکه واقعه عاشورا همچنان تکرار می‌شود و باید مراقب باشیم مثل کسانی که در بریدن سر حسین(ع) نقش داشتند نباشیم، تصریح کرد: کسانی به بیراهه می‌روند و از محور ولایت دور می‌شوند، اسیر نفس، مال، شکم، ملک، جاه و مقام دنیایی شده ‌اند.

رادان با بیان اینکه دل باختگی شهدا به امام زمان خود، آنها را به مسیر شهادت سوق داد و این افتخار نصیب‌ شان شد تا هم ‌سفره با شهدای کربلا شوند، ادامه داد:‌ دنیای امروز دنیای جنگ نرم است، جنگ سخت آسان است و جنگ نرم وقتی با جنگ سخت همراه می‌شود، سخت‌ ترین جنگ ‌ها است، زیرا به روح و اعتقادات انسان حمله می‌شود.

وی در ادامه به جنایات داعش اشاره کرد و گفت: صفت داعش با خوارجی‌ ها گره خورده است و همانند آنان با نام مقدس الله ‌اکبر برادر کشی کرده و سر می‌برند و حرام خدا را حلال و حلال خدا را حرام می‌شمرندرخی‌ها با بی ‌انصافی تمام می‌گویند، چرا مدافعان حرم فرسنگ ‌ها دور از ایران در حال جنگ هستند و باید به آنها بگوییم اگر مدافعان حرم آل‌الله نبودند داعش در تهران با ما می‌جنگید.

بر اساس اعلام سایت پلیس، رادان با بیان اینکه امروز به برکت خون شهدای مدافع حرم، یک به یک صدای شکسته شدن مهره‌های داعش و سردمداران آن شنیده می‌شود، گفت: به همت رزمندگان و تدبیر مقام معظم رهبری شاهد شکسته شدن آخرین استخوان‌های فرسوده دشمن هستیم.