کدخدایی در نشست خبری به طرح ادعا درباره عدم تایید صلاحیت برخی مسئولان فعلی پاسخ داد

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر مبنی بر طرح ادعاهایی درباره احتمال ردصلاحیت برخی مسوولین فعلی، خاطرنشان کرد: دوستان با نظر شورا در این‌باره آشنا هستند. شورا با توجه به گمانه‌زنی‌ها پاسخی ندارد.

به گزارش مثلث آنلاین، عباسعلی کدخدایی در دومین نشست خبری خود با تبریک هفته کرامت و همچنین گرامیداشت روز خبرنگار، و شهدای این عرصه، سالروز صدور فرمان مشروطیت و و ظایف خبرنگاران را یادآور شد و به شرح مصوبات هفته قبل شورای نگهبان پرداخت.

سخنگوی شورای نگهبان در بخش دیگر از این نشست خبری با اشاره به جلسه چهارشنبه گذشته فقهای شورای نگهبان، تصریح کرد: چندین نامه دیوان عدالت اداری که برخی مغایر با شرع شناخته و برخی ارجاع شد که خود دیوان عدالت اداری طبق قانون در این‌باره اعلام نظر کنند.

وی در رابطه با سوال خبرنگاری مبنی بر سخنان اخیر دبیر شورای نگهبان در رابطه با خرید و فروش آراء، پاسخ داد: این بحث خرید و فروش آراء یکی از آسیب‌های جدی انتخابات ما در دوره‌های گذشته است که باید تلاش شود این مشکل حل شود. از راهکارهای بازدارنده آن بحث ثبت‌نام رأی‌دهندگان است که می‌تواند بخشی از این مشکل را حل کند. همچنین الکترونیکی شدن انتخابات هم به رفع این مشکل کمک‌هایی داشته باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر مبنی بر طرح ادعاهایی درباره احتمال ردصلاحیت برخی مسوولین فعلی، خاطرنشان کرد: دوستان با نظر شورا در این‌باره آشنا هستند. شورا با توجه به گمانه‌زنی‌ها پاسخی ندارد. افراد ممکن است در عرصه سیاسی نسبت به افراد دیگر نظراتی را داشته باشند ولی شورا در این زمینه نظری ندارد. در هر دوره بر اساس همان دوره صلاحیت افراد توسط شورای نگهبان بررسی می‌شود. تأیید صلاحیت هر دوره برای همان دوره است.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر مبنی بر جهت‌گیری شورای نگهبان در رابطه با فیش‌های حقوقی نامتعارف، پاسخ داد: اگر تخلفاتی صورت گرفته باشد قطعاً هنگام بررسی صلاحیت‌ها مبنا قرار خواهد گرفت.